6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Blatter se vrátil z nemocnice: Byl jsem blízko smrti, tvrdí

  Už toho na něj bylo moc. Devětasedmdesátiletý šéf FIFA Sepp Blatter byl začátkem listopadu hospitalizován, pravděpodobně se psychicky zhroutil. Důvod? Etická komise jej začala vyšetřovat kvůli podezřelé platbě dvou milionů franků šéfovi UEFA Michelu Platinimu. V současné době čelí kvůli bobtnajícímu skandálu kriminálnímu vyšetřování.

  Poprvé po návratu z hospitalizace promluvil pro švýcarskou stanici RTS. „Lituji, že jsem sám sobě neřekl: Blattere, dosáhl jsi vrcholu, dokázal jsi velké věci, nic lepšího už udělat nemůžeš, měl bys skončit,“ uvedl Blatter. Jeho stav v době hospitalizace byl prý velmi vážný. „Byl jsem blízko (smrti). Ten tlak byl obrovský,“ ulevil si a dodal: „Byl jsem mezi zpívajícími anděly a ohnivými ďábly. Byli to však andělé, kteří zapěli.“

  Stejně jako švýcarský funkcionář čelí obvinění také bývalý vynikající fotbalista a současný šéf UEFA Michel Platini, jenž byl velmi často spojován s kandidaturou na nového předsedu FIFA poté, co se Blatter rozhodl svou funkci nabídnout. Od nestárnoucího funkcionáře má Platini podporu. „Platini je čestný muž,“ prohlásil Švýcar. „Jestliže se dokáže vrátit, bude zvolen. A pokud se vrátí, já se vrátím též,“ naznačil, že s jeho působením ve vrcholovém fotbale rozhodně nemusí být konec. Celá situace je v současné chvíli v rukou vyšetřovatelů. A samozřejmě samotných obviněných.


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.