6.6 C
Prague
Středa, 1 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Bitva o Londýn bude řežba! Kdo vyjde vítězem?

  Arsenal a Tottenham jde do boje ve velmi očekávaném zápase v derby o Londýn na slavném Emirates Stadion, kde se Wenger pokusí vůbec poprvé vyzrát na Mauricia Pochettina, tj. kouče hostujícího Totenhamu.


  Obě strany jsou těžce k nezastavení v tomto ročníku Premier League, a tak se dá očekávat velmi atraktivní fotbal, který nenechá nikoho chladným. Druhým faktorem, proč bude mít tento zápas náboj je, že jde o londýnské derby, ve kterém je největší nenávist a rivalita. V den derby, jakoby se na severu Londýna stopl čas, zavřeli obchody a všichni se upřeli pouze na derby. V tomto zápasu jde všechno stranou, maximální upření pouze na tento zápas. Většinou teče krev, a to i jak na hřišti, tak v hledišti. Dokonce i Tomáš Rosický při působení v Arsenalu pro místní Youtube kanál Arsenalu prohlásil, že nejhorší věcí na Londýně je Tottenham. Slova Rosického potvrdil v předzápasovém rozhovoru i Aaron Ramsey „Skončit před Tottenhamem je důležité“.

  Arsenal je v nejlepší možné formě a od prvního zápasu s Liverpoolem jsou jednoduše k neporažení. „Gunners“ z posledních 9 zápasů 7krát zvítězili, zbylé dva zápasy remizovaly, což je drží o skóre za prvním City na druhém místě. Arsenal je se znám svou ofenzivní ťukačkou, za to Spurts se prezentují spíše silovějším a fyzickou hrou, což by mohlo na Arsenal platit. Do karet může hrát hostům i fakt, že rozhodčím byl zvolen pro tento šlágr Marc Cletenberg, který pokud na hřišti doslova nehoří, rád pouští hru. Ovšem… Po úterním zápase Ligy mistrů dokonce Pochettina přiznal, že přístup hráčů proti Leverkusenu nebyl dobrý, a že se jeho tým nenachází zrovna v ideálním rozpoložení. Domácí jsou nakopnutí výhrou z Bulharska. Po velmi kostrbatém výkonu, kdy prohrávali ze začátku překvapivě již 2-0, se vzchopili a v 88. minutě génius Ozil vykoupal obranu Ludogorzce, což může být pro neděli zásadní moment.

  Domácí strana bude bez svých pěti hráčů pro derby. Welbeck, Perez, Mertesacker, Cazorla a Akpom jsou vyřazeni ze hry díky zranění. Nejistý start je také u Gibse, který si na tréninku poranil rameno. Nejblíže k návratu je Theo Walcot a Bellerín. Na druhé straně si Pochetinna musí mnout ruce, protože se mu v pravý čas vrací kanonýr Kane. Otazník visí nad startem Dembelého, jenž vynechal i zápas proti Leverkusenu.

  Raritou je, že výkop utkání je stanoven na pravé poledne. Když naposledy bylo severolondýnské derby stanoveno na pravé poledne v roce 2004, tehdy na White Hart Lane vyhrál Arsenal v památném zápase 4:5. Dokáží borci obou týmů předvést podobný výkon?


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje