6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Azarenková bojuje o syna a odhlašuje se z turnajů

  Běloruská tenistka a bývalá světová jednička Viktoria Azarenková na konci loňského roku porodila syna Lea a na tenisové dvorce se po mateřské pauze vrátila už překvapivě na konci června. Od té doby nicméně odehrála jen dva turnaje a nad dalšími plány bývalé světové tenisové královny visí velký otazník, jelikož je momentálně zaneprázdněna spory s bývalým partnerem Billym McKeaguem, který usiluje o to, aby byl jejich syn Leo svěřen do jeho péče.


  Běloruska oznámila, že bude chybět na řadě turnajů, jelikož ji čeká dlouhodobá soudní bitva o dítě. Ještě ve Wimbledonu, druhém turnaji Azarenkové po návratu na kurty, přitom vše vypadalo naprosto bezproblémově. „Máme sice chůvu, ta tu ale není, proto se o Lea ve chvílích, kdy jsem na kurtu, stará přítel. Moc mi tím pomáhá a on sám si to moc užívá. Lea miluje a moc rád s ním tráví čas,“ konstatovala tehdy v Londýně s úsměvem na rtech Azarenková. Po Wimbledonu se ale nečekaně Azarenková s McKeaguem rozešli a místo domluvy provází rozchod tahanice o syna. Bývalý přítel běloruské tenistky a otec malého Lea totiž zažádal o svěření syna do vlastní péče.

  Kvůli této žádosti vydal soud opatření, že nyní nesmí Azarenková s Leem odcestovat mimo Kalifornii do té doby, než bude případ vyřešen. Soudní spory by podle zahraničních médií mohly trvat až do konce října. Azarenková sdělila, že kvůli rodinným důvodům bude chybět na řadě turnajů. „Je mi to moc líto, ale bohužel se letos nemohu z rodinných důvodů zúčastnit například turnaje v Cincinnati,“ okomentovala své odhlášení z turnaje bývalá světová jednička, která zatím další turnaje neodřekla.

  [ssba]


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje