6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  Amulety a talismany

  V esotérice, ale i v běžném šperkařství je možné se setkat s motivy, které se řadí do oblasti amuletů nebo talismanů. Oba tyto typy ozdob jsou nošeny každodenně a je jim připisována magická moc, jež je tradičně spojována s osudem. 

  Osud je v tomto pojetí nahlížen jako předurčená cesta, kterou však lze právě pomocí těchto předmětů se zvláštní mocí ovlivnit. Přestože amuletem i talismanem může být prakticky cokoliv, je mezi nimi jeden zásadní rozdíl, a to ve způsobu působení.

  Amulety mají své majitele chránit před možnými negativními silami a energiemi, naproti tomu úlohou talismanu je do života přinést něco, co člověku chybí nebo co by chtěl získat. Talismany tak mohou přinášet štěstí, zdraví, lásku či bohatství, amulet má naopak zajistit, že již získané neztratíte.

  Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech či o zvířatech?

  Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o tom kdo a co dělá šaman nebo co je to pentagram a jeho historie nebo například jak je to s naším biologickým předkem, což je opice.

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje