6.6 C
Prague
Pondělí, 20 března, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  5 věcí, které potřebujete vědět o kratomu

  Slyšeli jste již někdy o stromu kratom? Víte, jak zázračný tento strom je? Pokud se zajímáte o zázraky naší přírody a ještě jste o něm neslyšeli, je tento článek vhodnou příležitostí to zjistit! Zajímá vás více informací o kratomu? Pokračujte ve čtení!

  Pokud hledáte novou přírodní bombu, která vám zlepší den, je tady pro vás kratom. Tento tropický stálezelený strom pocházející z jihovýchodní Asie se používá již po staletí, něco na této zázračné rostlině tedy bude! 

  Zde je pět věcí, které byste měli o kratomu vědět:

  více v článku...

  1. Kratom pochází z jihovýchodní Asie, jak je již zmíněno výše, a to především z Indonésie (ostrov Borneo a Bali), Thajska a Malajsie. V těchto zemích se kratom pěstuje na kratomových polích, kde se o kratomové stromy starají místní obyvatelé, kterým se říká farmáři. Tyto farmy kratomu většinou živí celé místní vesnice, což platí především pro Borneo a Bali. Další zajímavostí je, že strom kratomu může dorůst až 25 metrů!  

  2. Kratom lze užívat mnoha různými způsoby, včetně kapslí neboli kratom kapsle, kratom prášek, extraktů a čajů – na kratomový čaj je nejlepší žlutý kratom. Místní obyvatelé zemí, kde kratom roste, jsou dokonce zvyklí kratom jíst přímo ze stromů neboli jíst celé listy kratomu

  3. Účinky kratomu se liší v závislosti na dávce a způsobu konzumace. V nižších dávkách může kratom vyvolat stimulační účinky, zatímco ve vyšších dávkách může působit jako sedativum. Každý by si měl na dávkování kratomu dát pozor a používat ho s mírou. 

  4. Kratom je obecně považován za bezpečný, pokud je užíván zodpovědně. Před nákupem a požití kratomu, by si každý měl zjistit co nejvíce informací. Případně si přečíst, jaké druhy kratomu existují, jaký druh je nejlepší a vhodný právě pro vás. 

  5. Existuje několik druhů kratomu a každý z nich má jinačí vyžití.  

  • Žlutý kratomŽlutý Kratom Yellow Borneo – Je jeden z nejvyváženějších kratomů, které si můžete zakoupit. Je považován za geniální výsledek fermentačních a sušících procesů
  • Červený kratom – Červený Kratom Red Maeng-da – Je ideální volba pro začátečníky, kteří se chtějí pustit do kratomu. Předpokládá se, že tento kmen červeného kratomu pochází z Thajska a nyní se pěstuje v různých oblastech Asie.
  • Zlatý kratomZlatý Kratom Gold Borneo – V dávných dobách byl zlatý kratom symbolem posílení mozku. Domorodci ho používali k zlepšení kognitivních funkcí, zbystření smyslů.

  Doporučujeme vyzkoušet několik druhů kratomu a poté si vybrat ten druh, který vám nejvíce vyhovuje. 

  Alternativy kratomu

  Zajímalo vás někdy, zda existuje něco podobného jako kratom? Zde je několik našich doporučených alternativ kratomu

  Kratom trochu jinak: 

  • Kanna – bylina pocházející z Jižní Afriky a svými vlastnostmi a vzhledem je velmi podobná kratomu. Jedná se o sukulentní bylinu, která kvete světle žlutými až žlutooranžovými květy. 
  • Matcha – Matcha pomáhá na zdraví mozku a zlepšuje kognitivní funkce. Je dokázáno, že má i protizánětlivé účinky a podporuje spalování tuků. Matcha má v Japonsku tradici, která je stará více jak 1000 roků.
  • Moringa – Prášek z moringy (Moringa oleifera) je vyroben z mletých listů stromu moringa, oblíbené rostliny odolné vůči suchu, která se v ájurvédě používá již tisíce let.
  • Ashwagandha – Ashwagandha (Withania somnifera) je jedním z nejuznávanějších a běžně používaných adaptogenů v ájurvédském lékopisu. Maximalizuje schopnost těla odolávat stresu, umožňuje tělu ukládat a udržovat vitální energii po celý den a zároveň podporuje zdravý a klidný spánek v noci. 

  Všechny tyto produkty můžete vyzkoušet na našem e-shopu Michato.cz.  

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje