6.6 C
Prague
Čtvrtek, 2 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  2018/19 nastane změna herního systému 1. a 2.ligy


  Grémium Ligové fotbalové asociace (LFA) dnes schválilo dlouho projednávaný návrh změny herního systému první a druhé ligy. K současnému třicetikolovému modelu přibude nadstavbová část se třemi skupinami.

  Prvních šest týmů si zahraje skupinu o titul, kdy se mezi sebou utkají každý s každým jednokolově. Tři nejlepší celky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku. Týmům zůstanou body po 30 kolech. Celky na sedmém až desátém místě se pohárovým způsobem doma-venku střetnou o místo v Evropské lize. Sedmý tým po základní části půjde proti desátému, osmý narazí na devátého. Vítěz tohoto „minipavouka“ pak vyzve čtvrtý nebo pátý tým mistrovské skupiny (zkrátka poslední tým na pohárové příčce) a společně budou hrát o postup do kvalifikace Evropské ligy. Zbylých šest týmů bude hrát jednokolově o udržení, přičemž poslední celek sestoupí přímo do druhé ligy a mužstva na 14. a 15. pozici budou baráž s druhým a třetím z druhé nejvyšší soutěže. O soutěž níž tedy sestoupí jeden až tři mužstva

  Šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda o této změně říká, že se jedná spíš „o evoluci než revoluci“. Pro tuto změnu bylo 30 klubových zástupců, proti byli zástupce Znojma a Opavy.

  Vznkne tak systém ne nepodobný systému, který hraje například polská Ekstraklasa. (tam však mají pouze dvě skupiny 8+8)

  Změna bude platit od sezony 2018/19

  [ssba]

   


  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje