6.6 C
Prague
Úterý, 25 ledna, 2022
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  10 největších stadiónů světa

  Ve fotbalovém světě se nachází mnoho stadionů, které si zaslouží pozornost fanoušků. Některé svatostánky jsou známé po celém světě, o jiných slyšíte pouze výjimečně, případně vůbec. Pojďme si společně představit TOP 10 stadionů s největší kapacitou. Schválně, budete je znát všechny?

  10. Borg El Arab Stadium – 86 000 diváků

  Tento stadion se nachází v egyptské Alexandrii a je největším stadionem v zemi a zároveň druhým největším stadionem na kontinentu. Byl otevřen v roce 2007, egyptská fotbalová asociace chtěla díky němu získat Mistrovství Světa 2010, ty se ale nakonec konaly v Jihoafrické republice. Tento stadion má i běžeckou dráhu. Zajímavostí je, že i když je největší v zemi, není domovským stánkem egyptské reprezentace. Ta hrává své zápasy na CairoInternationalStadium.

  9. Gelora Bung Karno Stadium – 88 306 diváků

  Indonéský stadion, který nese jméno po prvním prezidentovi země. Tento stadion byl postaven v roce 1962, v té době předběhl jiné stadiony, co se týče kvality vybavení. Střecha stadionu tvoří kruh, který je označován jako „TemuGelang“. Stadion může hostit řadu vnitřních i vnějších olympijských sportů. Svůj domov zde má reprezentace Indonésie a klub Persia Jakarta.


  8. Wembley – 90 000 diváků

  Tento stánek musí znát zřejmě každý. Tato pýcha Londýna je postavena na místě starého Wembley, anglická FA na něj vynaložila přes 1 miliardu dolarů. Tento projekt byl během stavby ovlivněn mnoha zpožděními. Stadion je domovem anglické reprezentace, odehrávají se na něm finálové fáze anglických pohárů a také play-off Championship, druhé nejvyšší anglické soutěže. Momentálně na něm hrává i Tottenham Hotspur své domácí duely v Lize Mistrů. 

  7. Azadi Stadium – 91 000 diváků

  Řekli byste, že v Íránu je větší stadion než Wembley? Ne? Tak jste se pořádně mýlili. Teheránský stadion otevřeli v roce 1974, má kapacitu pro 91 tisíc diváků a pravidelně je dějištěm slavných Asijských her. Azadi Stadium je domovem národního týmu, Esteghalu, Persepolisu a Cultural Clubu. Některé zdroje dokonce uvádějí, že rekordní kapacita tohoto stadionu činí až přes 100 000 diváků. 

  6. FNB Stadium – 95 000 diváků

  FNB Stadium nebo chcete-li – TheFirstNational Bank Stadium patří mezi 6 největších stadionů na světě. Fanoušky ohromí nejen svou velikostí, ale i vzhledem. Tento stadion je známější pod názvem Soccer City, našli bychom ho na okraji jihoafrického Johannesburgu. Jedná se o arénu, která byla postavena kvůli MS 2010 v JAR. 


  Zřejmě jste některými stadiony na našem seznamu překvapeni.
  Troufneme si říci, že ne jinak tomu bude i v druhé části našeho TOP 10 stadionů s největší kapacitou na světě.
  I tam najdete velice exotické země, kde byste takový stadion určitě nehledali.

   
   

  POKRAČOVÁNÍ >>>

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje

  Super Magazín

  Chceš mít aktuální přehled o publikovaných článcích? Zanech nám svůj e-mail.