6.6 C
Prague
Pondělí, 6 února, 2023
novinky
More

  Mohlo by Vás zajímat

  10 největších stadiónů světa

  Ve fotbalovém světě se nachází mnoho stadionů, které si zaslouží pozornost fanoušků. Některé svatostánky jsou známé po celém světě, o jiných slyšíte pouze výjimečně, případně vůbec. Pojďme si společně představit TOP 10 stadionů s největší kapacitou. Schválně, budete je znát všechny?

  10. Borg El Arab Stadium – 86 000 diváků

  Tento stadion se nachází v egyptské Alexandrii a je největším stadionem v zemi a zároveň druhým největším stadionem na kontinentu. Byl otevřen v roce 2007, egyptská fotbalová asociace chtěla díky němu získat Mistrovství Světa 2010, ty se ale nakonec konaly v Jihoafrické republice. Tento stadion má i běžeckou dráhu. Zajímavostí je, že i když je největší v zemi, není domovským stánkem egyptské reprezentace. Ta hrává své zápasy na CairoInternationalStadium.

  9. Gelora Bung Karno Stadium – 88 306 diváků

  Indonéský stadion, který nese jméno po prvním prezidentovi země. Tento stadion byl postaven v roce 1962, v té době předběhl jiné stadiony, co se týče kvality vybavení. Střecha stadionu tvoří kruh, který je označován jako „TemuGelang“. Stadion může hostit řadu vnitřních i vnějších olympijských sportů. Svůj domov zde má reprezentace Indonésie a klub Persia Jakarta.


  8. Wembley – 90 000 diváků

  Tento stánek musí znát zřejmě každý. Tato pýcha Londýna je postavena na místě starého Wembley, anglická FA na něj vynaložila přes 1 miliardu dolarů. Tento projekt byl během stavby ovlivněn mnoha zpožděními. Stadion je domovem anglické reprezentace, odehrávají se na něm finálové fáze anglických pohárů a také play-off Championship, druhé nejvyšší anglické soutěže. Momentálně na něm hrává i Tottenham Hotspur své domácí duely v Lize Mistrů. 

  7. Azadi Stadium – 91 000 diváků

  Řekli byste, že v Íránu je větší stadion než Wembley? Ne? Tak jste se pořádně mýlili. Teheránský stadion otevřeli v roce 1974, má kapacitu pro 91 tisíc diváků a pravidelně je dějištěm slavných Asijských her. Azadi Stadium je domovem národního týmu, Esteghalu, Persepolisu a Cultural Clubu. Některé zdroje dokonce uvádějí, že rekordní kapacita tohoto stadionu činí až přes 100 000 diváků. 

  6. FNB Stadium – 95 000 diváků

  FNB Stadium nebo chcete-li – TheFirstNational Bank Stadium patří mezi 6 největších stadionů na světě. Fanoušky ohromí nejen svou velikostí, ale i vzhledem. Tento stadion je známější pod názvem Soccer City, našli bychom ho na okraji jihoafrického Johannesburgu. Jedná se o arénu, která byla postavena kvůli MS 2010 v JAR. 


  Zřejmě jste některými stadiony na našem seznamu překvapeni.
  Troufneme si říci, že ne jinak tomu bude i v druhé části našeho TOP 10 stadionů s největší kapacitou na světě.
  I tam najdete velice exotické země, kde byste takový stadion určitě nehledali.

   
   

  POKRAČOVÁNÍ >>>

  Latest Posts

  pr clanky

  Redakce doporučuje