TOP 10 nově příchozích hráčů HET ligy!

Až pohádkové peníze se točily v éteru fotbalové HET ligy. Již před sezónou se říkalo, že toto bude jedna z nejkvalitnějších sezón, která v Česku byla. Není se čemu divit, vždyť pražští rivalové se v nákupech předháněli jako kočky ve hře s myší. Za posily nikdo neutratil ani dvacetinu, jako tyto celky. Byly přestupy oprávněné a kterým z hráčů se za uplynulou půl-sezónu dařilo nejvíce?

10.místo – Jan Rezek (FK Teplice)

Na sever Čech se dostal coby kapitán sestupující Příbrami. Leč ho mnozí odepisovali, dokázal zúročit dlouholeté zkušenosti a ukázal své bohaté kvality.  Útočník s reprezentační minulostí, který se nejvíce proslavil v kyperské Famagustě a Viktorii Plzeň, stihl v 16 duelech 6 gólů a k několika dalším výrazně přispěl. Svojí prací v záložní a útočné řadě se stal nepostradatelným článkem týmu.

9.místo – Ubong Ekpai (Fastav Zlín)

Nigerijský záložník odehrál na podzim vše co mohl. Kromě 15 zápasů ligy, nastoupil i do všech zápasů Evropské ligy. Trenér Páník na něj spoléhá. Je rychlý, mrštný a s neuvěřitelně vyvinutým čichem na góly. Byť mu to letos zatím tolik nepálí (jako v Liberci), jedná se o nejlepšího hráče pohárového Fastavu.

8.místo – Lukáš Štětina (AC Sparta Praha)

Štětina, který přišel do Sparty z konkurenční Dukly, jako jediný unesl kritéria žebříčku z tohoto týmu. Hraje pravidelně, výkony podává stálé. S ním působí obrana Sparty sebejistěji, byť to není stále žádná sláva. Tým se hledá, což je vidět i z pohledu na tabulku.

7.místo – Aleš Hruška (Viktoria Plzeň)


Leckomu by se zdálo, že Hruška nenastupuje tolik, jako další hráči v žebříčku. Faktem ale je, že má na kontě 13 zápasů, zejména z Evropské ligy! Odehrál celou základní část , kde v brance Plzně vyšoupl dlouholetou stálici mezi tyčemi Matúše Kozáčika. Vedl si sebejistě a téměř bezchybně. Jeho přestup z Příbrami byl velmi vydařený, a můžeme se těšit, co předvede proti Partizanu Bělehrad v play-off.

6.místo – Jakub Jugas (SK Slavia Praha)

Jistý, průbojný a rázný stoper. Slavia se nezmýlila, když si ho vybrala do týmu. Jeden z nejlepších obránců v lize, jen těžko se přes něj dostává. Odehrál navíc neuvěřitelných 27 zápasů, což je nejvíce zde! Má životní formu a může minimálně doufat v pozvánku do reprezentace!

5.místo – Tomáš Necid (SK Slavia Praha)

Vytáhlý útočník, jenž se po letech vrátil do svého milovaného klubu, dělá konkurenci Milanu Škodovi. Zatímco sešívaný kapitán nastupuje v lize, Necid si vybírá zápasy na evropské scéně. Je silný jak ve vzduchu, tak v protiútocích. Prozatím nastřílel 8 gólů, můžeme s jistotou říct, že jich na jaře ještě pěknou řádku přidá.

4.místo – Stanislav Tecl (FK Jablonec) – hostování

Odchodem Slavie si velmi pomohl. Od začátku ročníku pravidelně nastupuje a střílí gól po gólu. Za 15 zápasů stihl 11 krát skórovat a je tahounem Jablonce! Na severu Čech působil již v minulosti, kam přestoupil z Viktorie. Minimálně ligový podzim ukazuje, že mu zdejší klima velmi svědčí.

3.místo – Miroslav Stoch (SK Slavia Praha)

Tento slovenský záložník přišel do Slavie potichu ve stínu velkých jmen jako Danny, Altintop či Rotaň. Dokázal je ovšem předčit a strčit do kapsy. Je rychlý, hbitý, přesný, na gól ale stále čeká. Několikrát se stal mužem zápasu, kterým ho zvolili jak fanoušci, tak experti. Leckterým svým vzrůstem a herním stylem připomíná Messiho, a je-li tomu skutečně tak, tak Slavia našla svůj poklad!

2.místo – Eduard Sobol (SK Slavia Praha) – hostování

Zřejmě nejlepší obránce ligy. Bohužel je ve Slavii na hostování bez opce, což znamená, že se bude muset koncem června vrátit zpět do Šachťaru. Je rychlý, podává přesné přihrávky a stal se pilířem slávistické obrany. Byl dokonce zvolen do nejlepší jedenáctky Evropské ligy, jako jediný ze zástupců českých týmů.

1.místo – Daniel Kolář (Viktoria Plzeň)

Nemůžeme jinak. Kolář přišel do Plzně zadarmo z Turecka, mnoho lidí ho podceňovalo. Od Vrby dostal kapitánskou pásku a on se mu odvděčil. Fotbal hrát nezapomněl a stal se jedním z hlavních jmen Viktorie. Plzeň má 14 bodů na druhou příčku k dobru, navíc postup do play off v kapse. Zastíníl milionové posily pražských S a my můžeme jen očekávat jeho návrat do reprezentace.

Přečtěte si náš přehled ze srpna 2017 a srovnejte si prognózy a realituJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup