Vítěz Turné čtyř můstků Slovinec Prevc chce vyhrát i Světový pohár

Vítězství na Turné čtyř můstků je pro skokana na lyžích Slovince Petera Prevce jeden z největších úspěchů kariéry. A radost by mu jistě udělal i celkový triumf ve Světovém poháru. Slovinec Petr Prevc, starší z bratrské dvojice, by se dvojitý triumfem v jedné sezóně zařadil mezi pouhých třináct skokanů, kterým se za 37 let fungování Světového poháru povedlo vyhrát jak Světový pohár, tak i Turné čtyř můstků.

Mezi tu menšinu závodníků, kterým se povedlo vyhrát v jedné sezoně jak Turné čtyř můstků, tak celkově Světový pohár, patří i jeden Čech. Před deseti lety se radoval nyní sedmatřicetiletý veterán české reprezentace Jakub Janda.

A na co se nyní nejvíce těší vítěz letošního Turné čtyř můstků? Na odpočinek! Skoky jsou, ač se to nezdá, ohromně náročné i po fyzické stránce. A nabízí se varianta nějaký závod vynechat. Ale Slovincův trenér Goran Janus svému svěřenci věří a s vidinou vítězství ve Světovém poháru nechce vynechat ani jeden závod.

A procento vítězů Turné 4 můstků i Světového poháru zároveň se tak po této sezóně může ještě zvětšit.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *