Vítěz Jizerské padesátky může být premiérově z Afriky, poběží se totiž možná bez lyží


Pokud o druhém lednovém víkendu bude situace se sněhem nadále kritická jako v současnosti, uskuteční se tradiční lyžařský závod Jizerská padesátka jako běžecký. Počítá s tím jedna ze čtyř variant scénářů 49. ročníku známého závodu v dálkových bězích na lyžích. V každém případě se však podle organizátorů bude 8. až 10. ledna závodit. Jizerská padesátka je závodem Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích, 11. ledna v Bedřichově. „Aktuální počasí nám nepřeje, nicméně víme, že na přelomu roku vždy dochází ke změně rázu počasí a podle dlouhodobých výhledů nebude rok 2016 výjimkou,“ uvedl předseda Skiklubu Jizerská padesátka Martin Koucký na webu závodu.

Zatím málo pravděpodobná je varianta, že bude dostatek sněhu a závod se uskuteční bez omezení. V horším případě by mohla nastat situace jako v minulém ročníku, kdy byla trať zkrácena. Možný je i kombinovaný závod, při němž by účastníci část trati absolvovali na lyžích a část po svých.

„Čtvrtá varianta uvažuje situaci, kdy v Jizerských horách nebude žádný sníh – v takovém případě se všechny víkendové závody uskuteční jako běžecké,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě, kde mimo jiné tvrdí: „Možností je také oddělení závodu elitních závodníků a jeho uskutečnění v náhradní lokalitě, na krátkých okruzích“. Při „takzvané suché“ variantě bude každý den připraven závod na 10 km, v jednotlivých dnech pak bude doplněn o hlavní soutěžní vzdálenost 30 (pátek), 25 (sobota) a 50 km (neděle).

O definitivní podobě závodu se rozhodne 2. ledna. V případě, že se závod poběží bez lyží je zde unikátní možnost, že se poprvé vítězem stane závodník z afrického kontinentu.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup