Sprint v Anterselvě: Úspěšné Rusky a povedené výkony českých reprezentantek

Ve sprintu 6. kola v italské Anterselvě se dnes nejvíce dařilo Ruskám. Pro své první vítězství ve Světovém poháru si doběhla Olga Podchufarova. Třetí místo vybojovala mistrně světa z vytrvalostního závodu z Kontiolahti Ekaterina Yurlova. Gabriela Soukalová a Veronika Vítková jsou v první desítce.

Ruskou dominanci přerušila i přes jedno zaváhání na střelnici svou rychlopalbou jen Italka Dorothea Wierer, jež doběhla 8 sekund za vítěznou Podchufarovou a potěšila tak domácí fanoušky. Divácká kulisa byla v Itálii, jak již bývá pravidlem, výborná. Kromě mnoha italských fandů, bylo na tribunách vidět i mnoho ruských, německých a norských vlajek. Zatímco Rusky a Italky fanoušky potěšily, o německých a norských reprezentantkách se to úplně říci nedá. Z německého týmu se do první desítky s třemi chybami na střelnici, zato s nejrychlejším během, vklínila jen Miriam Goessner. Druhá žena Světového poháru Franziska Hildebrand se s dvěma trestnými koly umístila až na 19. příčce. Z norského týmu skončila nejlépe na 11. pozici Marte Olsbu. Její kolegyně Tiril Eckhoff uzavírá až druhou desítku.

Česká děvčata se s podmínkami v nejvýše položeném biatlonovém středisku vyrovnala mnohem lépe, ačkoliv stupně vítězů z toho dnes nebyly. Gabriela Soukalová poslední ranou ve stoje minula terč a do cíle doběhla se ztrátou 37,5 sekundy na 9. místě za vítěznou Ruskou. Naopak bezchybnou střelbou ale pomalejším během se předvedla Veronika Vítková, což jí vyneslo o jednu příčku lepší umístění než Gabriele Soukalové. Body do Světového poháru si připsala také na 27. pozici Eva Puskarčíková, jejíž ztráta na Olgu Podchufarovou před zítřejším stíhacím závodem činí 1,18 sekundy. Úspěšný premiérový závod má za sebou i jedenadvacetiletá Jessica Jislová, která se 55. místem také probojovala do zítřejší stíhačky, v níž nebude chybět ani další česká reprezentantka Lucie Charvátová, jejíž odstup na vedoucí závodnici činí 1,56 sekundy. Trenér Zdeněk Vítek v rozhovoru pro Českou televizi řekl, že závod byl od děvčat velmi povedený. Jediná, komu se dnešní sprint moc nevydařil, je Barbora Tomešová, která si čtyřmi omyly na střelnici doběhla pro 89. příčku s celkovou ztrátou téměř 4 minuty.

Výsledky jsou s ohledem na sobotní stíhací závod velmi zajímavé. Gabriela Soukalová a Veronika Vítková mají dobré startovní pozice a s odstupem více než půl minuty se mohou prát o nejvyšší příčky. Příjemným překvapením je i výkon Jessicy Jislové, pro niž to byl premiérový závod ve Světovém poháru a jejíž představení v italské Anterselvě ještě zdaleka nekončí. V sobotu se tak představí hned pět českých žen a biatlonový fanoušek se bude mít rozhodně na co těšit. Velmi malé rozestupy mezi závodnicemi v první desítce slibují napínavý závod již od první minuty. V sobotu v 13:15 si tedy připravte dobrou kávu, pohodlně se usaďte a vychutnejte si krásný závod, doufejme i s úspěchy českých reprezentantek.