Jizerská 50 se pojede na šestnáct kilometrů


V pátek začíná program slavné Jizerské padesátky. 49. ročník dálkového běhu na lyžích bude ale dosti specifický, protože klasický závod čeká pouze běžce z elitní vlny. Zbytek startovního pole hlavního závodu absolvuje kvůli nedostatku sněhu jen 16 kilometrů, které navíc obkrouží na čtyřkilometrovém okruhu. Závodit se bude od pátku až do neděle po jednotlivých vlnách.

Na první pohled připomíná stadion v Bedřichově spíš staveniště, náklaďáky, bagry a celé mraveniště organizátorů se ani na chvíli nezastaví. Úkolem je dostat sníh na celou trať Jizerské padesátky. Pod tímto názvem se však letos skrývá výrazně kratší závod, alespoň pro většinu zúčastněných.

Elitní skupina, 100 mužů a 18 žen, odstartuje k hlavnímu závodu v neděli v půl deváté ráno. Ostatní závodníky čekají čtyři okruhy, na jejichž absolvování budou mít dvě hodiny. Startovat budou v blocích čítajících maximálně 400 závodníků.

Aby mohli závodníci z Bedřichova vyjet na klasickou padesátikilometrovou trať, musela by na Jizerské magistrále ležet minimálně třiceticentimetrová vrstva sněhu, jenže momentálně je projížďka těmito místy snahou zničit skluznice lyží.

„Nadšený z toho nejsem, ale vzhledem k podmínkám je to ještě přijatelná varianta. Alespoň se bude lyžovat. Určitě to nebude to, co bych očekával, ale budu rád i za tohle málo,“ říká Luděk Nyč, který se na start zkráceného závodu chystá.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup