Změny ve světovém tenise: Nový Turnaj mistrů pro hráče do 21 let

Po vzoru Turnaje mistrů bude vedení mužského tenisu ATP v rámci připravovaných změn od příští sezony i nový závěrečný podnik sezóny pro hráče mladší 21 let. Podnik s názvem Next Gen ATP Finals se bude hrát v Miláně a zúčastní se ho sedmička nejlepších tenistů do 21 let podle světového žebříčku, osmý účastník bude pozván na divokou kartu. Formát turnaje bude stejný jako na Turnaji mistrů v Londýně, jen mezi zápasy nebudou žádné dny volna.


Osm nadějí do 21 let bude rozděleno do dvou skupin po čtyřech a dva nejlepší z každé skupiny postoupí do semifinále. ATP ale na nové akci plánuje testovat zatím neupřesněné změny pravidel a další inovace. Funkcionáři si tak chtějí prověřit možnosti, jak tenis přiblížit vnímání a zvykům nové generace fanoušků. Milán získal pořadatelská práva na pět let. Poprvé se podnik Next Gen ATP Finals s dotací 1,275 milionu amerických dolarů bude konat od 7. do 11. listopadu 2017 a zúčastnit se budou moci hráči narozeni v roce 1996 a mladší.

Kdyby se turnaj nejlepších mladíků konal už letos, kvalifikovali by se na něj Australan Nick Kyrgios, Němec Alexander Zverev, Brit Kyle Edmund, Chorvat Borna Čorič, Američan Taylor Fritz a také dva Rusové, kteří „začali vystrkovat růžky ke konci letošní sezóny Karen Chačanov s Daniilem Medveděvem. Tuto sedmičku by doplnil ještě jeden hráč na divokou kartu. Z těchto tenistů nebudou moci usilovat o start na prvním ročníku kvůli věku, příští rok už jednadvacet let překročí, pouze zlobivé dítě australského tenisu Kyrgios a Edmund. Dalšími mladíky v letošním pořadí pak byli Korejci Hyeon Chung, Duckhee Lee, Američané Francis Tiafoe, Jared Donaldson, Frances Tiafoe, Ernesto Escobedo a Stefan Kozlov Francouz Quentin Halys, Rus Andrej Rubljov či Švéd Elias Ymer.

Z Čechů je na 27. místě Zdeněk Kolář. Mezi adepty by měl patřit i Australan Thanasi Kokinakkis, který letos téměř nehrál kvůli zranění zad, ale je podle odborných tenisových časopisů považován za budoucí světovou jedničku.

Info pro živnostníky na www.zivnostenskykuryr.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com