Změny tenisových pravidel: ITF chce výrazně snížit počet profesionálů, vzniknout má nový žebříček

Mezinárodní tenisová federace ITF má v plánu razantní změny, mimo jiné chce snížit počet profesionálních hráčů. Podle jejích údajů se momentálně snaží tenisem uživit více než 14 000 tenistů a hráček, což je podle ITF neudržitelná situace, ale polovině z nich se to nedaří, což může být podhoubím pro korupci v nižších soutěžích. 

V budoucnu by se mělo na profesionálních akcích pohybovat dle plánů ITF asi 750 mužů a stejný počet žen. „Přes čtrnáct tisíc hráčů je prostě moc. Jsou potřeba radikální změny k tomu, aby se daly řešit problémy s přechodem z juniorů k profesionálům, dostupností soutěží a turnajovými náklady,“ řekl předseda ITF David Haggerty k chystané radikální reformě.

Od roku 2019 se proto rozběhne takzvaná Transition Tour, která by měla hráčům usnadnit přechod z juniorské kategorie mezi profesionály, ale zároveň nabídnout řadě hráčů a tenistek kariéru na univerzitách, kde se mohou tenisu věnovat amatérsky a v duchu statusu hráče či tenistky, která má tenis především jako koníček, nikoliv jako zdroj obživy. Série Transition Tour nahradí současné turnaje okruhu ITF PRO a hráči v ní budou usilovat o body do pořadí ITF Futures a ITF Challenger místo do žebříčků ATP a WTA.

Ekonomicko-právní magazín www.oddluzi.meJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Změny tenisových pravidel: ITF chce výrazně snížit počet profesionálů, vzniknout má nový žebříček

  • 17/04/2017 (14:53)
    Permalink

    Nejsou náhodou pod ITF jen futury a challengeru už pod ATP? 🙂

Komentáře nejsou povoleny.