Wimbledon: Kvitová vypadla, Šafářová jde dál, končí favorit Djokovič

Tenisový Wimbledon dál trápí počasí, konkrétně déšť. Kvůli tomu je řada zápasů přerušena a bude se po dvanácti letech hrát v londýnském Wimbledonu i první turnajovou neděli, která jinak je většinou dnem odpočinku a konzumace tradičních jahod se šlehačkou.


Pro Petru Kvitou z Fulneku ale ve dvouhře Wimbledon skončil. Mezi kapkami deště prohrála 0:2 na sety s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou a dvojnásobná wimbledonská vítězka tak pokračuje ve svých nevýrazných výkonech.

Zápas Kvitové s Makarovovou začal už v pátek, kdy česká reprezentantka a hráčka Prostějova ztratila úvodní set poměrem 5:7. Pak byl zápas přerušen kvůli dešti. Také sobotní dohrávku dvakrát narušilo počasí, česká tenistka za stavu 5:4 nevyžila setbol a sadu ztratila v tie-breaku poměrem 5:7. Dvojnásobná vítězka z All England Clubu tak má za sebou nejhorší výsledek na londýnské trávě od roku 2009, kdy se rozloučila hned po prvním duelu.

Naproti tomu brněnská rodačka Lucie Šafářová postoupila do třetího kola, když ve třech setech vyřadila nadějnou slovenskou hráčku Janu Čepelovou po třech setech. První sice česká hráčka prohrála 4:6, pak vyhrála 6:1 a závěrečný set zvládla brněnská hráčka po obrovském boji vyhrát 12:10. Čepelová přitom hned na úvod Wimbledonu porazila vítězku letošního French Open Gabriele Murguzaovou ze španělska.

Senzací je vyřazení Srba Novaka Djokoviče ve třetím kole od amerického tenisty a dlouhána Sama Querrey, který právě ve třetím kole porazil ve čtyřech setech světovou jedničku a trojnásobného šampióna Wimbledonu Novaka Djokoviče.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *