Vše bylo naopak: Plíšková vyhrála, Kvitová prohrála

České tenistky hrají v prvním kole Fed Cupu v Rumunsku po úvodních dvouhrách nerozhodně 1:1 na zápasy. V Kluži nejdříve Karolína Plíšková otočila zápas se Simonou Halepovou a světovou trojku porazila 6:7, 6:4 a 6:2. Ve druhé dvouhře ale jednička obhájkyň titulu z České republiky Petra Kvitová nezvládla duel s Monicou Niculescuovou a prohrála 3:6, 4:6. Nedělní program by měl v pravé poledne našeho času začít soubojem poražených jedniček Kvitové s Halepovou, po nich budou hrát Plíšková s Niculescuovou. Za stavu 2:2 by o vítězkách rozhodla čtyřhra.

Světová třináctka Plíšková proti Halepové ukázala sílu na podání a v přímých úderech, ale také trpělivost ve výměnách a při zkrácení hry. Halepovou zdolala poprvé. V prvním setu Plíšková třikrát dotáhla ztrátu podání, za stavu 4:5 odvrátila i setbol, ale o set přišla v tie-breaku poměrem 4:7. Od druhé sady se ale zlepšovala a držela s výborně běhající Rumunkou krok v úderech od základní čáry. O podání ale přišla v osmé hře a důležitý moment přišel v následujícím gamu. Při podání Halepové prohrávala Plíšková 15:40, ale dokázala soupeřce servis vzít a vzápětí set dopodávala k vítězství českých barev. Plíšková od té doby dominovala.

Kvitová se naopak proti bravurně hrající Niculescuové nedokázala dostat do rytmu. Celkem udělala 46 nevynucených chyb, zatímco Rumunka jen 12. Kvitová se místy snažila útočit, ale ani výpady k síti nepřinesly kýžené body. Zkazila několik smečí, párkrát byla prohozena a vypadala na dvorci utrápeně. Češky Fed Cupu v současnosti vládnou.

Rumunsko – ČR 1:1 po úvodních dvouhrách

Halepová – Karolína Plíšková 7:6 (7:4), 4:6, 2:6, Niculescuová – Kvitová 6:3, 6:4.