Viktoria Azarenková se vrací mezi světovou elitu zápisem do tenisové historie

Viktoria Azarenková jako teprve třetí žena v historii vyhrála oba březnové turnaje v Indian Wells a Miami. Na Steffi Grafovou a Kim Clijstersovou navázala poté, co v dnešním finále porazila přehrála Rusku Světlanu Kuzněcovovou. V šesti zápasech na Floridě neztratila ani set a svou neporazitelnost prodloužila už na dvanáct utkání.

Viktoria Azarenková před dvěma týdny vyhrála turnaj v Indian Wells, kde si ve finále vyšlápla i na světovou jedničku Serenu Williamsoou, po 19 měsících se vrátila do Top 10 a skvělou letošní formu potvrdila i na dalším podniku WTA Premier Mandatory v Miami.

Šestadvacetiletá Běloruska v Key Biscayne v šesti zápasech neztratila ani set. Ve finále porazila suveréním způsobem 6:3 a 6:2 Rusku Světlanu Kuzněcovovou. V žebříčku WTA tour se bývalá světová jednička a dvojnásobná vítězka Australian Open, jež v předchozích dvou sezónách laborovala se zdravotními i osobními problémy, posune díky své skvělé formě už na 5. místo. V hodnocení letošní sezony se posune dokonce už na příčku nejvyšší před Angelique Kerberovou.

V Miami Azarenková navázala na své triumfy z let 2009 a 2011. Jako teprve třetí v historii dokázala vyhrát oba prestižní březnové turnaje v Indian Wells a Miami – získala tzv. Sunshine Double – během jedné sezóny. Před ní se to povedlo jen Steffi Grafové (1994 a 1996) a Kim Clijstersové (2005).


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup