Vedení světového tenisu chystá razantní změny, hráčky i tenisté jsou proti


Šéf ženské tenisové asociace WTA Steve Simon přišel během turnaje v čínském Wuhanu s velkými změnami, které chystá. Rád by zavedl super tie-break v rozhodujícím setu a také zrušení systému shoda – výhoda jako je tomu nyní v zápasech čtyřhry. Ohlasy tenistů jsou zatím negativní. K plánovaným změnám se kriticky vyjádřili hlavně Španěl Rafael Nadal a momentálně první dáma ruského tenisu Světlana Kuzněcovová. Simon navíc plánuje změny i v kalendáři turnajů, což se hráčům a tenistkám také nelíbí.

Bývalý ředitel turnaje v Indian Wells Steve Simon oznámil ve Wuhanu hned několik věcí, které hodlá v ženském tenise změnit. Rád by ve dvouhře zavedl stejná pravidla, která platí v deblu mimo grandslamové turnaje. Chystá se zavést systém bez výhod, v případě shody za stavu 40:40 by se tedy rovnou hrál rozhodující bod stejně jako ve čtyřhře. Rozhodují set by zanikl úplně a nahradil by ho super tie-break, který funguje na okruhu WTA v deblových zápasech od roku 2007. Hráčka, která by dosáhla jako první deseti bodů (nutný je ovšem pochopitelně dvoubodový rozdíl), by se stala vítězkou. Dle jeho slov by tyto změny zkrátily dlouhé zápasy, udržely diváka u televize a zvětšily celkovou sledovanost ženského tenisu.

Své výhrady k chystaným změnám vyjádřila ruská tenistka Světlana Kuzněcovová. Pro Kuzněcovovou jsou momentální pravidla dvouhry z pohledu diváka zajímavá. Své bezprostřední pocity sdělil novinářům i Rafael Nadal. Španělský tenista rovněž se změnami příliš nesouhlasí. Podle něj divák hledá drama, které dokážou vytvořit jen dlouhé zápasy.

Vedení WTA chystá změny i v kalendáři turnajů. Například chce zavést více turnajů, které jsou označovány jako Premier Mandatory a nejvíce se blíží sérii ATP Masters. Zatímco na ženském okruhu jsou tyto turnaje pouze čtyři (Indian Wells, Miami, Madrid a Peking), ATP jich má hned devět (Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Madrid, Řím, Toronto/Montréal, Cincinnati, Šanghaj a Paříž). Plánované změny nevejdou v účinnost dříve než v roce 2018.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com