Turnaj mistryň začal: Světovou jedničku potrápila Slovenka Cibulková

Zápasy v červené skupině začal Turnaj mistryň v Singapuru, kde startuje osm nejlepších tenistek světa, jenž hrají ve dvou skupinách. V té červené už začaly hrát Rumunka Halepová, Slovenka Cibulková, Američanka Keysová a také světová jednička, Angelique Kerberová z Německa.


V bílé skupině na Karolínu Plíškovou čeká Muguruzaová ze Španělska, Agnieszka Radwaňská z Polska a Světlana Kuzněcovová z Ruské federace. Z každé skupiny postupují dvě nejlepší do semifinále. Ve čtyřhře máme hned čtyři hráčky v poli, Plíšková hraje s Julií Georgesovou, Lucie Šafářová s Američankou Mattek-Sandsovou a pochopitelně nechybí duo Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Čtyřhra se hraje klasickým vyřazovacím způsobem, prostě turnajovým pavoukem.

Červená skupina: Halepová (Rumunsko) – Keysová (USA) 6:2, 6:4

Jednoznačný zápas, kdy se Rumunce dařilo prakticky vše, zatímco Američanka kazila, co mohla. Simoně Halepové pomohl k účasti na Turnaji mistryň letos hlavně titul z turnaje Premier Mandatory v Madridu. Rumunka se na Turnaj mistryň dostala i díky ostatním konzistentním výsledkům na největších turnajích a dalším dvěma titulům. Při své premiérové účasti před dvěma lety si Halepová dokonce zahrála finále.

Madison Keysová prožívá životní sezónu. I když skončila na všech grandslamových turnajích v osmifinále, zajistila si premiéru v Singapuru na ostatních turnajích. Momentálně je nejvýše v kariéře na sedmém místě a v jednadvaceti letech je letos na Turnaji mistryň nejmladší hráčkou.

A právě zkušenosti se v letošním prvním zápase potvrdily a Halepová s přehledem vyhrála.

Kerberová (Německo) – Cibulková (Slovensko) 7:6, 2:6, 6:3

Světová jednička se s rodačkou z Piešťan Dominikou Cibulkovou dost trápila, ale nakonec se jí podařilo v rosetové bitvě vyhrát.

Angelique Kerberové se letos dařilo nejvíce ze všech tenistek a bez ohledu na výsledek v Singapuru zůstane světovou jedničkou. Němka s polskými kořeny, žijící v Polsku, získala dva grandslamové tituly. Od US Open novou světovou jedničkou. Navíc získala stříbnou medaili na letošních olympijských hrách. Na Turnaji mistryň se jí ale příliš nedaří a letos se pokusí už na čtvrtý pokus poprvé postoupit ze skupiny.

Dominika Cibulková je momentálně nejvýše v kariéře, v žebříčku WTA jí patří osmé místo, Mezi elitní osmičkou hraje poprvé. Slovence se také na grandslamových turnajích příliš nedařilo, ale tři tituly a další tři finále k postupu na Turnaj mistryň stačily. Ten začala výborným výkonem proti světové jedničce, ale bohužel pro ní, Němka jí přeci jen ve třech setech porazila.

Preview zápasů bílé skupiny:

Pondělí 24.10. 2016 od 13:30

A.Radwaňská (Polsko) – Kuzněcovová (Rusko)

Favoritkou je pochopitelně Polka, přestože…? Agnieszka Radwaňská je bezesporu jedna z největších favoritek. Polka na Turnaji mistryň chyběla od roku 2008 pouze jednou v roce 2010. Loni dokonce v Singapur turnaj vyhrála, když ve finále udolala Petru Kvitovou. Radwaňská je známá svými vyrovnanými výsledky a ani letos se nic nezměnilo. Jako poslední se na Turnaj mistryň kvalifikovala Světlana Kuzněcovová. Ruska si stihla zajistit letenku do Singapuru opravdu na poslední chvíli. Díky titulu z Moskvy, který dvojnásobná grandslamová šampiónka získala v sobotu, se stala poslední postupující. Přesto jako šampiónka Křemelin Cupu určitě nebude snadnou kořistí.

Pondělí 24.10. 2016 od 15:10

Karolína Plíšková (ČR) – Muguruzaová (Španělsko)

Karolína Plíšková – rodačka z Loun hájící barvy štvanického 1. ČLTK Praha je v historii sedmou Češkou, která si dvouhru na Turnaji mistryň zahraje. K premiérové účasti jí hodně pomohla výhra v Cincinnati a postup do finále na US Open. Soupeřkou by jí měla být vítězka French Open Garbiñe Muguruzaová, která ale laboruje se zraněním. Právě díky premiérovému grandslamovému titulu si Španělka v Singapuru zahraje, ale se svým současným zdravotním stavem a svými výsledky mimo antukovou sezónu Muguruzaová určitě nemůže být spokojená.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com