Šok: Federer se těsně před startem odhlásil z French Open, bál se Djokoviče?


Švýcarský tenisový mág Roger Federer se kvůli potížím se zády odhlásil z Roland Garros a přeruší rekordní sérii 65 účastí na grandslamech. Čtyřiatřicetiletý Švýcar na jednom ze čtyř největších turnajů sezony chyběl naposledy v roce 1999.

Zranění se Rogeru Federerovi během kariéry téměř vyhýbala, letos se mu však zdravotní problémy nakupily. Po Australian Open musel na operaci s kolenem a když se měl po dvou měsících v Miami vrátit na kurty, skolila ho chřipka. Na antuce v Monte Carlu sice vyhrál dva zápasy, ale ozvaly se mu bolesti zad.

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion Federer bude chybět na grandslamovém turnaji podruhé v kariéře a poprvé od roku 1999. Tehdy osmnáctiletá vycházející hvězda po premiérových startech na French Open a Wimbledonu odložila svůj debut na US Open.

I přes absenci na letošním French Open se Federer nemusí obávat propadu ve světovém žebříčku. Ze třetího místa ho může sesadit jen Rafael Nadal a to ještě jen v případě triumfu. Devítinásobný vítěz turnaje se díky odhlášení Federera posune do pozice čtvrtého nasazeného hráče a vyhne se hrozbě, že by už ve čtvrtfinále mohl narazit na světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com