Slovenka Cibulková prohrála tříhodinový finálový maratón v Acapulcu

Dvaadvacetiletá Američanka Sloane Stephensová ve finále turnaje WTA tour v mexickém Acapulku udolala po více než tříhodinové bitvě předloňskou šampiónku Dominiku Cibulkovou z Bratislavy a získala druhý letošní a celkově třetí titul na okruhu WTA.
Sloane Stephensová se před sezonou rozešla s trenérem Nickem Savianem a změna mladé Američance prospěla. Dvaadvacetiletá tenistka, kterou nyní vede Kamau Murray, totiž proměnila dva ze tří letošních turnajů v titul.

Poté, co na začátku roku triumfovala v Aucklandu a na Australian Open vypadla nečekaně v prvním kole s Číňankou Qiang Wang, dobyla tento týden mexické Acapulco a získala celkem třetí trofej z turnajů WTA. I loni na domácí půdě ve Washingtonu zvítězila na podniku kategorie International. Stephensová vyhrála i své třetí finále, tentokrát se v něm ale pořádně nadřela. Nejenže poprvé ztratila set, ale o vítězství nad vítězkou turnaje z roku 2014 Dominikou Cibulkovou musela bojovat více než tři hodiny.

Druhá nasazená Američanka totiž neudržela vedení 6:4 a 3:1, slovenská tenistka se vrátila do hry. Rozhodnout musel třetí set, který trval dlouhých 88 minut. Cibulková hrající v prvním finále po 22 měsících měla za stavu 4:3 tři brejkboly, ale nevyužila je a vítězku musel určit tie-break.

Bývalá světová jedenáctka Stephensová vylepšila svou letošní zápasovou bilanci už na 11:1 a zažívá tak nejlepší vstup do sezony od roku 2013, kdy si zahrála v semifinále Australian Open.