Serena Williamsová vyhrála pošesté Wimbledon

Světová tenisová jednička žebříčku WTA Serena Williamsová získala šestý wimbledonský titul a zkompletovala „nekalendářní Grand Slam“. Třiatřicetiletá Američanka v dnešním finále na trávě v All England Clubu v utkání plném tvrdých úderů porazila mladou Španělku Garbiňe Muguruzaovou dvakrát 6:4.


„Je to nádherné. Ani nemůžu uvěřit, že tady znovu stojím s trofejí v rukou a mám další Serena Slam. Je to senzační,“ radovala se Williamsová při vyhlášení.

Loni triumfovala na US Open a letos na Australian Open, na Roland Garros a ve Wimbledonu. Čtyři grandslamy v řadě ovládla podruhé v kariéře – poprvé slavila v roce 2003. Pokud v září ovládne i letošní čtvrtý grandslamový turnaj, US Opan v New Yorku, stane se teprve čtvrtou hráčkou v historii které se to povedlo. Stalo by se tak po 27letech, kdy se to jako poslední povedlo v roce 1988 fenomenální němce Steffi Grafové. (Před ní to zvládla jenom Australanka Margaret Smithová Courtová v roce 1970 a Maureen Connollyová z USA v roce 1953). Momentálně  její sbírka čítá 21 grandslamových titulů ve dvouhře a jen jeden ji dělí od Grafové a tři od Courtové.

Jednadvacetiletá Španělka Muguruzaová hrála své první grandslamové finále, ale favoritce rozhodně nechtěla nic dát zadarmo. Dokonce si na začátku vybojovala brejk, ale agresivita a zkušenosti Sereny Williamsové postupně přinesla devět z dalších deseti her – zisk první sady 6:4 a vedení ve druhé 5:1. Muguruzaová sice ještě vybojovala další tři gamy, ale ani to jí nepomohlo. Poté co S.W. využila druhý matchball, chvíli stála a jako by nevěřila, že skutečně zvítězila. Vzápětí si ale svůj triumf uvědomila a začala slavit.

„Podání mě nepodrželo, ale ona výborně returnovala. Bojovala tvrdě až do konce a musela jsem hodně makat. Proto jsem zpočátku nevěřila, že je už konec,“ vzadala Williamsová hold své poražené soupeřce. I Španělka byla na svůj výkon pyšná a přes prohru se po utkání usmívala. „Užívám si to tak, že ani nemůžu mluvit. Jsem šťastná, že jsem si zahrála takové finále, v kterém Serena ukázala, kdo je tady světovou jedničkou,“ řekla Muguruzaová. Mohlo ji i těšit, že bude poprvé v životě v první desítce žebříčku WTA – na devátém místě.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup