Serena Williamsová nenastoupila a naštvala pořadatele a sázkaře


Američanka Serena Williamsová pořádně naštvala pořadatele tenisového klání smíšených družstev v australském Perthu, když nenastoupila ke svému prvnímu zápasu v nové sezóně. Světová jednička kvůli zánětu v koleni vynechala na Hopman Cupu duel proti Ukrajině, nicméně věří, že už nastoupí proti domácí Austrálii. Američané v Perthu bez své hvězdy nestačili na Ukrajinu, když náhradnice Victoria Duvalová, která se vrací po vyléčení rakoviny, prohrála s Jelinou Svitolinovou a Jack Sock neuspěl proti Alexanderu Dolgopolovovi. Pořádně naštvaní byli i sázkaři, kteří považovali vítězství USA nad Ukrajinou za hotovou věc!

Serena Williamsová nehrála soutěžní zápas od porážky v semifinále loňského US Open, po kterém předčasně ukončila sezonu, aby doléčila bolavý loket a koleno. V prosinci si během přípravy na sezonu 2016 zahrála pár exhibičních setů v IPTL a těšila se na start nového roku. První zápas si měla zahrát na Hopman Cupu, kvůli zánětu v koleni ale svůj vstup do sezony odložila.

V barvách Spojených států tak zahájila zápas proti Ukrajině náhradnice Victoria Duvalová. Dvacetiletá Američanka, která svůj největší zápas vyhrála už v létě 2014, kdy ‚porazila‘ rakovinu, už byla hráčkou Top 100, ale loni odehrála zatím jen pět zápasů a na ní byla znát nerozehranost.

Duvalová proti světové devatenáctce Svitolinové ztratila pět z osmi gamů na servisu a i když využila dva ze tří bejkbolů, favoritce podlehla snadno 1:6 a 4:6.

O výhře Ukrajiny pak rozhodl Alexander Dolgopolov. který porazil bez ztráty servisu Jacka Socka. Američané pak už jen snížili na konečných 1:2 na zápasy ve smíšené čtyřhře.

V úterý od 3:00 SEČ se Ukrajinci střetnou s českými tenisty Karolínou Plíškovou a Jiřím Veselým, kteří po prvním kole vedou tabulku skupiny A. Od 10.30 hodin pak nastoupí domácí tým Austrálie Gold Jarmila Wolfeová a Lleyton Hewitt proti Američanům, za které by už mohla nastoupit Serena Williamsová.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup