Senzace v Davis Cupu: Chorvati otočili za mořem, Britové porazili Srby


Chorvati otočili čtvrtfinálový duel Davis Cupu s Američany, s nimiž prohrávali už 0:2 a na kurt mířila fenomenální dvojice bratří Bryanů, jenže ve čtyřhře Dodig s Čiličem dvojčata Bryanovi porazili a v závěrečných dvouhrách vyhrál Čilič na Johnem Isnerem a Borna Čorič poté v rozhodujícím utkání zdolal Jacka Socka. Chorvati tak po výhře 3:2 postoupili po sedmi letech do semifinále. Pojedou na horkou půdu favorita do Francie, která v Třinci porazila naše tenisty 3:1, když Jiří Veselý nestačil v poslední dvouhře ve čtyřech setech na Tsongu.

Obhájci titulu z Velké Británie postoupili i když hráli bez wimbledonského vítěze Andyho Murraye a po senzační výhře 3:2 nad Srbskem míří také do semifinále Davis Cupu. Třetí bod získal pro britský tým jednadvacetiletý Kyle Edmund, který přehrál ve třech setech Srba Dusana Lajoviče. Skóre pak už pouze zkorigoval na 3:2 Janko Tipsarevič, jenž v zápase za rozhodnutého stavu porazil Warda ve čtyřech setech. O postup do finále si Britové zahrají s Argentinci, kteří dokázali porazit Itálii.

Do zářijových barážových bojů postoupilo Slovensko, které vyhrálo na kurtech Evropského tenisového centra v Budapešti nad Maďarskem 3:0. Hrálo se za velmi nepříznivého počasí a za vydatného deště. Nicméně v týmu Miloše Mečíře si odbyl daviscupovou premiéru Jozef Kovalík, velká naděje slovenského tenisu. Slovensko nehrálo v nejsilnější sestavě a v den, kdy získalo rozhodující třetí bod, vyhrál slovenský tenista Martin Kližan prestižní ATP turnaj v Hamburku.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *