Roger Federer ukončil sezónu, přestože nevyhrál jediný turnaj

Švýcarský tenista Roger Federer oznámil, že potřebuje čas na zotavení kolena, s nímž byl v únoru na operaci, aby se mohl v roce 2017 vrátit v plné síle a pokračovat na okruhu ATP Tour ještě několik let. „S velkou lítostí musím oznámit, že nebudu schopný reprezentovat Švýcarsko na olympijských hrách v Riu a že vynechám i zbytek sezóny. Po konzultaci se svými lékaři a týmem jsem učinil těžké rozhodnutí a ukončil sezonu 2016, protože po operaci kolena, na které jsem letos byl, musím podstoupit delší rehabilitaci,“ oznámil Federer prostřednictvím sociálních sítí.


Aktuálně třetí hráč světového žebříčku tak končí sezonu bez jediného vyhraného titulu, což se mu stalo naposledy v roce 2000. Do finále postoupil pouze hned na začátku roku v Brisbane a na grandslamech si Federer zahrál semifinále v Austrálii a ve Wimbledonu. Na Roland Garros nestartoval kvůli zranění zad a nyní vynechá i poslední letošní grandslam US Open. „Doktoři mi doporučili, že pokud chci hrát na ATP Tour bez zranění ještě pár let, což mám v úmyslu, tak bych měl dát svému kolenu a tělu pořádný čas na zotavení. Přijít o celý zbytek roku je těžké, ale malou útěchou pro mě je fakt, že jsem po celou kariéru měl štěstí na minimum zranění,“ napsal sedmnáctinásobný grandslamový šampion Federer. Slavný Švýcar, který za necelé dva týdny oslaví 35. narozeniny, si poranil koleno koncem ledna v koupelně krátce po porážce s Novakem Djokovičem na Australian Open a podrobil se operaci. Na kurty se vrátil až v půlce dubna v Monte Carlu, ale v antukové části se mu i vinou bolavých zad nedařilo.

Proto se odhlásil z French Open, čímž skončila jeho rekordní série 65 účastí na grandslamech. Na trávě následně Federer absolvoval turnaje v Halle a ve Wimbledonu a pokaždé vypadl v semifinále. Právě v posledním utkání v Londýně, kde prohrál souboj o finále s Kanaďanem Milosem Raonicem, si zřejmě zranění obnovil. V pátém setu si podvrkl kotník a upadl bolestivě právě na operované levé koleno, a i když zápas dokončil, po utkání se o stav kolene obával. V Riu měl zřejmě poslední reálnou šanci získat olympijské zlato ve dvouhře, což je jediný velký titul, na který nedosáhl. Ve sbírce má zlato z Pekingu 2008 ze čtyřhry se Stanem Wawrinkou, před čtyřmi roky v Londýně prohrál ve finále singlu s Andym Murraym. V Brazílii měl Federer hrát opět i čtyřhru se Stanem Wawrinkou a domluvený byl také na mix s Martinou Hingisovou. Akcí, na které má rodák z Basileje v plánu se vrátit na kurty, je Hopman Cup. Ten v Perthu startuje 1. ledna 2017 a Federer by měl hrát s o sedmnáct let mladší Belindou Bencicovou. A pokud bude zdráv, po týdnu volna by se pak měl představit na Australian Open. „Jsem jako vždy velmi motivovaný a mám v plánu dát veškerou svou energii do návratu, abych se v roce 2017 vrátil silný, zdravý a ve formě.“

WEB PRO ŽIVNOSTNÍKY www.zivnostenskykuryr.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com