Prostějov slaví osmý titul, rozhodl Berdych

Tenisový klub Agrofert Prostějov vyhrál poosmé v řadě Tenisovou extraligu družstev České republiky. Hvězdami nabitý tým porazil ve finále v domácí hale v okresním městě na Hané I. ČLTK Praha 6:0 na zápasy, když se o body postarali tři daviscupoví reprezentanti České republiky, jeden daviscupový reprezentant Rakouska a dvě vítězky letošního Fed Cupu – Petra Kvitová, Lukáš Rosol, Barbora Strýcová, Dominic Thiem, Tomáš Berdych a Jiří Veselý.


TK Agrofert Prostějov, který ve finálové skupině porazil TK Sparta Praha a LTC Pardubice, ve finále narazil na nejtěžšího možného soupeře, ale ani štvanický I. ČLTK Praha nedokázal velkoklub z Prostějova zastavit.

Vítězný pátý bod pak zajistil Prostějovu Tomáš Berdych. Šestý hráč světa se nenechal zaskočit v životní formě hrajícím krajanem Janem Šátralem z Mělníka, kterého porazil 6:3 a 6:4. V druhém setu sice třicetiletý Berdych neudržel náskok brejku a dovolil o pět let mladšímu soupeři vyrovnat na 4:4, drama však nepřipustil a zápas bez problémů ukončil ve dvou setech. Jan Šátral i tak potvrdil lepšící se formu a i skutečnost, že se ze challengerových turnajů chce přesunout na turnaje nejvyšší kvality ATP tour.

Jsem rád, že jsem to takhle zvládnul. Ono to není nikdy jednoduché naskočit do rozehraného zápasu, když už mají kluci pár zápasů odehraných. Navíc kurt tady byl hodně rychlý, v přípravě jsem na tak rychlém nehrál, takže jsem se tomu musel přizpůsobit. Ale jak už jsem řekl, jsem spokojený, jak jsem to zvládnul,“ komentoval Berdych vítězný bod Prostějova.

Jediný set TK Agrofert Prostějov ztratil až Jiří Veselý, ale i on nakonec dokázal zvítězit. Jana Hernycha udolal v nejvyrovnanějším střetnutí dne po třísetovém duelu a upravil konečný výsledek na konečných 6:0. Veselý letos v extralize svedl tři třísetové duely, proti Spartě prohrál s Polákem Lukaszem Kubotem a v souboji s Pardubicemi otočil souboj s Bělorusem Uladzimirem Ignatikem.

Prostějov kraluje tenisové extralize od roku 2007 (v roce 2009 se soutěž kvůli finále Davisova poháru nehrála) a získal patnáctý titul v historii klubu. Tradičním soupeřem ve finále bývala Precheza Přerov, ale ta po oslabení kádru skončila druhá ve skupině a umožnila získat stříbro I. ČLTK Praha. Příjemným překvapením extraligy je Sparta a její polský hráč a daviscupový reprezentant Kubot, který porazil Nováka a Veselého. Pardubicím hodně pomohl zase běloruský daviscupový reprezentant Ignatik a Sparta se mohla spolehnout i na výborně hrající Jesiku Malečkovou z Berouna. V extralize se udržel LTK Liberec, který v barážovém střetnutí porazil vítěze 1. ligy Severočeskou tenisovou suverénně 7:2 a potvrdil, jak velký rozdíl je mezi osmi kluby české extraligy a první ligou.

Konečné pořadí EXTRALIGY:
1. TK Agrofert Prostějov
2. I. ČLTK Praha
3.-4. TK Sparta Praha
3.-4. TK Precheza Přerov
5.-6. RPM Milovice
5.-6. LCM Pardubice
7. TK Spartak Jihlava
8. LTK LiberecJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup