Preview: Turnaj mistrů v Londýně

Letošní Turnaj mistrů v tenise byl již rozlosován. Vrchol sezóny se bude i poosmé konat v tenisové aréně v Londýně. Boje o závěrečný titul neoficiálního mistra světa budou trvat od neděle 13.11. 2016 do další neděle 20.11. 2016. Na turnaj se kvalifikovala nejlepší osmička tenistů a párů letošního roku. I letošní sezonu zakončí nejlepších osm tenistů a párů na Turnaji mistrů. Od roku 2009 se tenisová špička při této příležitosti sjíždí do Londýna a do roku 2019 tomu nebude jinak.


V hlavním městě Spojeného království Velké Británie a Severního Irska se bude s jistotou soutěž pro nejlepší hráče uplynulé sezony konat ještě tři roky. Nové dějiště zatím ještě oznámeno nebylo, ale vedení ATP má stále čas a variant je určitě spousta. Z každé skupiny postupují do semifinále dva nejlepší tenisté a pochopitelně i deblové páry.

Skupina Ivana Lendla: Srb Novak Djokovič, Kanaďan Raonič, Francouz Monfils, Rakušan Thiem
Největším favoritem skupiny Ivana Lendla bude bývalá světová jednička Novak Djokovič. Srbovi se sice v posledních týdnech nedaří, podle tenisových odborníků bude ale určitě na závěrečný podnik sezony dobře připraven.

Djokovič bude bojovat o pátý londýnský titul v řadě a šestý celkově. Zisk titulu se mu pokusí překazit Miloš Raonič, jehož účast je ale kvůli zranění stehenního svalu stále nejistá a proti Srbovi ve všech vzájemných duelech ani jednou neuspěl. Pokud by nenastoupil, mohl by jeho místo zaujmout i Čech Tomáš Berdych. Ten ale již naznačil, že do Londýna neodletí jako náhradník a půjde na operaci.

Skupina Johna McEnroea: Skot Andy Murray, Švýcar Wawrinka, Japonec Nišikori, Chorvat Čilič
Druhá skupina v čele s novou světovou jedničkou Andym Murrayem by mohla být o něco zajímavější. Brit se poprvé v kariéře představí v roli tenisové jedničky a konkurovat mu bude hlavně vítěz letošního US Open a hlavně „černý kůň Turnaje mistrů“ Stan Wawrinka, který při všech třech předchozích účastech došel do semifinále.

Hrát se samozřejmě bude i deblová soutěž. Nejlepších osm párů bylo rozlosováno do dvou skupin viz níže.

Skupina Edberga a Järryda: J. Murray/Soares, B. Bryan/M. Bryan, Dodig/Melo, Huey/Mirnyi

Skupina Fleminga a McEnroea:
Herbert/Mahut, F. López/M. López, Kontinen/Peers, Klaasen/Ram

Vzhledem k tomu, že dvojčata Bryanovi z USA už nehrají v takové „neporazitelné“ formě, dalo by se vsadit na francouzský pár Herbert a Mahut.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *