Preview: Hopmanův pohár budou hrát Plíšková s Veselým, ale i Serena Williamsová a Lleyton Hewitt


Mladé české tenisty Jiřího Veselého s Karolínu Plíškovou čeká premiéra v Hopmanově poháru. Soutěž smíšených dvojic se v australském Perthu hraje od 3. do 9. ledna a favority jsou Američané se světovou jedničkou Serenou Williamsovou a vynikajícím deblistou Jackem Sockem.

Češi do turnaje vstoupí v neděli soubojem s domácími borci – původem Slovenkou a také úspěšnou modelkou, která už má australské občanství – Jarmilou Gajdošovou a bývalým prvním hráčem světa Lleytonem Hewittem, který chce po Hopmanově poháru a Australian Open ukončit kariéru.

O dva dny později je ve skupině A čekají Ukrajinci Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov a na závěr Serena Williamsová s Jackem Sockem. Vítěz skupiny postoupí do finále.

Světová jedenáctka Plíšková a Veselý (41. v žebříčku ATP) se znají dobře a dlouho z dob, kdy vyrůstali u svých trenérů v Německu. Na úvod sezóny bude mít Plíšková možnost srovnání s nejlepší hráčkou světa Serenou Williamsovou.

Skupinu B tvoří druhý australský pár Darja Gavrilovová a Nick Kyrgios, Britové Heather Watsonová a Andy Murray, Francouzi Caroline Garciaová a Kenny De Schepper i německé duo Sabine Lisická s Alexanderem Zverevem.

Hopmanův pohár se hraje od roku 1989. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012. Před nimi triumfovali Petr Korda s Janou Novotnou v roce 1994 a ještě o pět let dříve se vítězi premiérového ročníku stali ještě pod hlavičkou Československa Miloslav Mečíř a Helena Suková.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com