Preview 1.kolo Fed Cupu: Za nás začne Plíšková, v Moskvě bez krásky Marie


Zápasem Karolíny Plíškové proti světové trojce Simoně Halepové odstartuje zápas obhájkyň Fed Cupu týmu České republiky s Rumunskem v prvním kole klání o pohár ženských tenisových družstev. Zápas začne v rumunské Kluži zítra v poledne a po nich nastoupí česká jednička Petra Kvitová proti Monice Niculescuové. Rozhodl o tom los.

Češky Fed Cupu v současnosti vládnou. Loni porazily ve finále v Praze Rusky 3:2 na zápasy, obhájily titul a soutěž vyhrály už počtvrté za posledních pět let. Rumunky jsou díky Simoně Halepové ve Světové skupině vůbec poprvé po neuvěřitelných čtyřiadvaceti letech!

Trpělivost vyžaduje i pomalý povrch, který Rumunky vybraly, aby otupily útočný tenis českých es Kvitové a Plíškové. V neděli začíná program rovněž ve 12 hodin. Nejdříve by měly hrát jedničky týmů Kvitová s Halepovou a po nich Plíšková s Niculescuovou, ale nominace se můžou změnit. Na závěr se hraje čtyřhra. Vítězný tým postoupí do dubnového semifinále proti lepšímu z utkání Německa se Švýcarskem, poraženého čeká baráž.

Zajímavostí 1. kola Fed Cupu je bezesporu skutečnost, že nehrající kapinánka Anastasia Myskinová nenasadila do dvouher duelu Rusko – Nizozemí v Moskvě krásku původem ze Sibiře Marii Šarapovovou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup