Petře Kvitové má pomoci deblista Čermák

Ještě loni byla Petra Kvitová hvězdou českého a světového tenisu, podílela se hlavní měrou na vítězství reprezentace České republiky ve Fed Cupu, ale letos je vše jinak. Rozešla se s trenérem Kotyzou, prohrála pět ze šesti zápasů, dva duely ve Fed Cupu v rumunské Kljuži naprosto nezvládla, ze čtyř zápasů na turnajích WTA vyhrála jen jednou v prvním kole.

Nyní hledá rodačka z Fulneku, jak z herní krize ven. Pomůže jí její nový sparingpartner, vynikající deblový specialista?

Petra Kvitová odletí na březnové turnaje do USA s dvojitým doprovodem. Kondičního trenéra Davida Vydru doplní pro Indian Wells a Miami v roli sparingpartnera světové osmičky deblista František Čermák.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová je od konce ledna bez trenéra. Po neúspěšném Australian Open ukončila po sedmi letech spolupráci s Davidem Kotyzou a náhradu zatím nemá. Před rokem Kvitová turnaje v Miami a Indian Wells nehrála, protože si dávala pauzu kvůli únavě. Později se ukázalo, že měla mononukleózu.

Devětatřicetiletý Čermák má na kontě 31 titulů z turnajů ATP ve čtyřhře. Na všech čtyřech grandslamech je jeho maximem třetí kolo. Největšího úspěchu dosáhl s Lucií Hradeckou, s níž v roce 2013 vyhrál smíšenou čtyřhru na Roland Garros a pak si spolu ještě zahráli finále na US Open.

Aktuálně je bývalý 14. deblista světa hráčem až druhé světové stovky. Letos se představil na pěti turnajích, z toho na čtyřech challengerech, a na každém hrál s jiným partnerem. Jediné dvě výhry zaznamenal až v polské Wroclawi po boku bývalé reprezentanta Jamajka, který přijal německé občanství a stal se členem daviscupového týmu našich západních sousedů Dustina Browna.

Loni dělal sparingpartnera přední hráčce okruhu WTA například také Jaroslav Pospíšil, který s přípravou pomáhal mimo jiné i Dánce Caroline Wozniacké.

BLOG Václava Prokůpka nejen o tenise na

www.vaclav-prokupek.eu


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup