Nový rekord US Open: Karlovič nastřílel 61 es za zápas!


Dlouhán Ivo Karlovič se znovu zapsal do historických tabulek překonáním dalšího tenisového rekordu. Chorvatský veterán ve svém prvním utkání na letošním US Open nasázel 61 es a stanovil nový rekord newyorského, zároveň posledního, grandslamu sezóny. Sedmatřicetiletý hráč i díky tomu porazil Yen-hsun Lua z Tchaj-wanu, ale až po boji v pěti setech.

Ivo Karlovič je rekordmanem ATP, během své kariéry už zaznamenal přes jedenáct tisíc es a loni v říjnu dokonce přeskočil chorvatského krajana Gorana Ivaniševiče v čele historické tabulky. Výkonem v 1. kole letošního US Open překonal newyorské maximum Nizozemce Richarda Krajiceka, který si v prohraném čtvrtfinále v roce 1999 připsal 49 es!

Karlovič byl i absolutním rekordmanem, poté co v utkání Davis Cupu v roce 2009 zasypal našeho Radka Štěpánka 78 esy. Následující rok ve Wimbledonu ale jeho rekord překonal další dlouhán – Američan John Isner, který v nejdelším utkání historie proti Nicolasi Mahutovi z Francie, kterého porazil 70:68 v pátém setu, nastřílel 113 es.

INFO pro živnostníky na www.zivnostenskykuryr.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com