Nominace na olympiádu: Šafářová i do čtyřhry, bez Rosola a nezmámého mixu


Vedení Českého tenisového svazu oznámilo nominaci pro olympiádu v Riu de Janeiro. Účast na ní stále nemá jistou Lukáš Rosol, o jehož možném doplnění do dvouhry jedná svaz s Mezinárodní tenisovou federací ITF.

Český tenisový svaz na základě podkladů, které obdržel ITF, nominoval do dvouher Tomáše Berdycha, Jiřího Veselého, Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou, Karolínu Plíškovou a Barboru Strýcovou.

Čtyřhru mužů budou hrát podle očekávání Berdych se Štěpánkem. Za ženy Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou a Šafářová s Karolínou Plíškovou. Desátá deblistka světa Hradecká s jedenáctkou Hlaváčkovou jsou párem na okruhu WTA a vedle stříbra z OH v Londýně 2012 jsou dvojnásobné grandslamové deblové vítězky. U druhého páru se hovořilo o možném spojení Plíškové se Strýcovou, neboť spolu vyhrály dvě rozhodující čtyřhry ve Fed Cupu. Na turnajích ale spolu nehrají, a tak svaz sestavil pár na základě žebříčku WTA, v němž je dvojnásobná grandslamová vítězka debla Šafářová na 14. místě, Plíšková 28. a Strýcová 42.

Nominaci musí domácí svaz poslat na ITF do 16. června. Po jejím schválení ji ještě musí potvrdit plenární zasedání Český Olympijský Výbor, které se uskuteční 18. července. Složení páru či párů pro smíšenou čtyřhru bude sestaveno dle rozpisu soutěže až na místě. Přihlášky je nutno podat v dějišti turnaje do 9. srpna.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *