New Haven: Radwaňská vyhrála na divokou kartu a bude hrát o bonus

Krakowská rodačka Agnieszka Radwańská v New Havenu ovládla poslední turnaj WTA tour před grandslamovým US Open. Nejvýše nasazená Polka ve svém prvním finále po sedmi měsících porazila Jelinu Svitolinovou z Ukrajiny a v pořadí 19. titul v kariéře vybojovala bez ztráty setu.

Přitom se Agnieszka Radwańská vůbec neměla turnaje zúčastnit a musela využít divoké karty od pořadatelů, kteří ji dali možnost rozehrát se na velkém klání před US Open. Ve finále málem Ukrajince Jeleně Svitolinové, jinak svěřenkyni fenomenální Belgičanky Justine Henninové, nadělila kanára a potom za stavu 6:5 ve druhém setu málem ztratila tempo a připustila derby, ale nakonec ve finále turnaje, na kterém vypadla i naše Petra Kvitová, porazila ve finále Agnieszka Radwaňská Jelenu Svitolinovou 6:1 a 7:6.

“Díky moc za divokou kartu. Moc si toho vážím a za rok se určitě vrátím,” řekla po finále na kurtu se smíchem Agnieszka Radwaňská, která si z New Havenu odvezla 130.000 amerických dolarů (3,1 milionu českých korun) a dostala se na prvním místo v US Open Series. Na newyorském grandslamu tak bude hrát nejen o prémii 3,5 milionu US dolarů pro vítězku, ale ještě o milionový bonus. Do US Open vstoupí duelem s Američankou Jessikou Pegulovou.

Jednadvacetiletá Svitolinová, která na olympijských hrách v Riu šokovala vítězstvím nad světovou jedničkou Američankou Serenou Williamsovou, prohrála ve finále turnaje WTA poprvé v kariéře. Předchozí čtyři zápasy o titul zvládla úspěšně, nicméně finále v New Havenu bylo jejím největším – prvním na podniku WTA Premier.