IPTL: Šejkové kvůli indickým problémům neměli peníze na start Rogera Federera a Sereny Williamsové


Pořadatelé prestižní asijské tenisové série dotované arabskými šejky International Premier Tennis League (IPTL) si kvůli ekonomickému chaosu, který momentálně panuje v Indii, nemohou dovolit pozvat na letošní 3. ročník bývalé světové jedničky Rogera Federera a Serenu Williamsovou.

Vedení soutěže totiž nemá potřebné finanční prostředky na zaplacení jejich startovného. A tak v soutěži, kde za krájovský tým Sjednocených arabských emirátů UEA Royals hraje velmi dobře třeba Tomáš Berdych a jeho spoluhráči jsou například Švýcarka se slovensko-českými kořeny Martina Hingisová, krásná Srbka Ana Ivanovičová či známý Australan Mark Philippoussis, v dalších týmech startují velké hvězdy jako Australan Kyrgios, Japonec Nišikori, Španěl López a Chorvat Dodig.

Zřejmě to byl i ekonomický chaos v Indii, který připravil třetí ročník exhibiční tenisové soutěže IPTL o účast bývalých světových jedniček Rogera Federera a Sereny Williamsové. Oba dva se měli stejně jako v minulých dvou letech zapojit do některého z turnajů, ale vedení soutěže podle všeho nemá dostatek financí na zaplacení jejich startovného.

Pětatřicetiletý Švýcar Federer, který chystá návrat na kurty po dlouhodobém zranění, měl být hvězdou týmu Indian Aces. Jeho americká vrstevnice Serena Williamsová se měla představit ve výběru Singapore Slammers.

Indie je v ekonomickém chaosu od listopadového rozhodnutí vlády okamžitě zrušit platnost nejvyšších bankovek s nominální hodnotou 500 a 1000 rupií (asi 180 a 360 korun). Opatření má pomoci v boji proti korupci, daňovým únikům a stínové ekonomice.

Čtěte o problémech v Babišové hnutí ANO a v ČSSD na www.senatorskykuryr.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *