Hewittovi se rozpadá daviscupový tým

Po aféře s údajným prodejem zápasů na tenisových turnajích a dopingovém skandálu ruské krásky Marie Šarapovové řeší světový tenis další skandál, tentokrát kolem Davis Cupu. Australský tenisový svaz má problémy ve svém reprezentačním celku! Bernard Tomic se během zápasu Austrálie v 1. kole Davis Cupu opřel ostrou kritikou do svého krajana Nicka Kyrgiose, který se kvůli nemoci těsně před losem duelu Austrálie – USA omluvil ze zdravotních důvodů. Tomic si však myslí, že zdravotní problémy pouze předstíral. A to už podruhé.

Nick Kyrgios se v průběhu přípravy na daviscupové utkání Austrálie se Spojenými státy stále potýkal s následky virózy, předčasně opouštěl tréninky a nakonec se možnosti zúčastnit se zápasu vzdal. Ve čtvrtek, v den losu, se novému kapitánovi Lleytonu Hewittovi omluvil.

Trio Bernard Tomic, Samuel Groth a John Peers tak v týmu nahradil sám Hewitt, který těsně před zápasem s USA ukončil kariéru. Lleyton Hewitt nastoupil i do deblu, ale k zisku bodu nepomohl a Australané po porážce 1:3 musí v září do baráže.

Místo nemocného Kyrgiose nastoupil do první dvouhry proti americkému dlouhánovi Isnerovi Groth a s favoritem prohrál hladce ve třech setech. Tomic sice porazil Jacka Socka, ale v duelu týmových jedniček podlehl Isnerovi. A frustrovaný dvacátý hráč světa Tomic se zlobil nejen na sebe, ale hlavně na australskou dvojku Kyrgiose. „Sedí v Canbeře. Jeho nemoc je naprostý nesmysl,“ zachytily ruchové mikrofony Tomice už během zápasu, když těsně po porážce mluvil s kapitánem Hewittem. Na tiskové konferenci s novináři pak Tomic prohlásil, že zdravotní problémy Kyrgios předstírá už podruhé. „Loni nepřijel do Česka, že má únavovou zlomeninu, ale pak hrál v Indian Wells a byl v pohodě,“ pokračoval Tomic.

Sám Tomic prý odehrál oba zápasy s USA se zraněným zápěstím. Tomic byl přitom už dvakrát vyloučen z daviscupového týmu Austrálie. Loni po Wimbledonu za kritiku Australského tenisového svazu. Australané loni v Ostravě zvítězili i bez Kyrgiose a poslali české tenisty do boje o záchranu. Letos budou bojovat o udržení mezi elitou sami a bude zajímavé sledovat, zda nezkušený pětatřicetiletý kapitán Hewitt dá své nejlepší hráče dohromady.

Aktuálně se zdá, že Lleyton Hewitt stojí na straně Kyrgiose. „Nick se snažil udělat všechno pro to, aby nám mohl být k dispozici. A není pochyb o tom, že je nemocný,“ řekla bývalá světová jednička Hewitt agentuře Pester Lloyd.

Kyrgios chyběl australskému týmu také loni v semifinále proti Velké Británii. Tehdy nebyl nominován kvůli svému chování, především s ohledem na incident v Montrealu, kde měl nevhodné poznámky na adresu Wawrinky a jeho přítelkyně Donny Vekičové.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup