Hewitt chtěl končit, nyní má divokou kartu do Wimbledonu


V lednu Lleyton Hewitt oznámil na domácím Australian Open, že definitivně končí. Už v březnu ale nastoupil ke čtyřhře v Davis Cupu a zdá se, že ani to nebyl zdaleka poslední zápas bývalé světové jedničky. Australan se nečekaně představí i ve Wimbledonu, kde bude hrát díky divoké kartě čtyřhru po boku dvaadvacetiletého krajana Jordana Thompsona.

AustralanLleyton Hewitt, který se v roce 2001 stal už ve dvaceti letech světovou jedničkou, dosud jako nejmladší tenista v historii, však od tenisu neodešel definitivně. Začátkem března vedl Hewitt poprvé coby původně nehrající kapitán australské tenisty v úvodním kole Davis Cupu proti USA. Na poslední chvíli však Australanům z týmu vypadl nemocný Nick Kyrgios, kterého nahradil Hewitt ve čtyřhře, ale spolu s s deblovým specialistou Johnem Peersem favorizované americké sourozence Bryany neporazil, do dvouher Hewitt nenastoupil a Australané s Američany prohráli.

Během kariéry vyhrál nesmlouvavý bojovník Hewitt třicet turnajů ve dvouhře, mezi nimi v roce 2001 US Open a o rok později Wimbledon. V letech 2001 a 2002 také triumfoval na Turnaji mistrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *