Finále v New Havenu bude českou záležitostí

Finále ženského turnaje Connecticut Open v New Havenu dnes ve tři hodiny tamního času svede na kurt dvě české zástupkyně. Petru Kvitovou a Lucii Šafářovou. Kvitová porazila v semifinále Dánku Caroline Wozniackou 7:5 a 6:1. Šafářová si zase poradila s Ukrainkou Lesjou Curenkovou 6:2 a 7:6. Turnaj v New Havenu, který je často vnímán jako jakási generálka na US Open, je pro Kvitovou jeden z těch dlouhodobě úspěšných, finále si zahraje už počtvrté v řadě a z toho 3x úspěšně. Proti Wozniacké nezačala Kvitová nejlépe, musela stahovat manko 5:3 a nakonec velce složitě urvat sedmý set. „Bylo to stejné jako včera (s Agnieszkou Radwańskou). Také jsem prohrávala 3:5 a musela jsem zabojovat. První set byl velmi těsný a snadno mohl dopadnout obráceně,“ uznala Kvitová.

Prodloužení a následná výhra v prvním setu vyburcovala českou jedničku k enormnímu výkonu a z druhého setu udělala víceméně „one women show“. Wozniacké sice dovolila srovnání na 1:1, ale pak již Kvitová vyhrála všechny gamy a ve třech posledních dokonce povolila soupeřce jen jediný míček. „Hrála velmi dobře, nedala mi ani bod zadarmo. Ve druhém setu jsem zkoušela víc útočit a dělala jsem chyby,“ řekla Wozniacká.

Ve finále Kvitovou čeká Šafářová, se kterou zatím drží ze svých 6ti vzájemných soutěžních zápasů 100% úspěšost. Naposledy ji porazila loni v semifinále Wimbledonu. „Jsme kamarádky, ale když jsme na kurtu, tak na to opravdu myslet nebudeme. Znám její hru velmi dobře, ale stejně tak ona zná mě,“ řekla o své dnešní soupeřce Kvitová.