Federera skolila chřipka, Del Potra lucky loser a tenistky se bojí teroristů

Roger Federer odložil svůj návrat po operaci kolena, které si poranil, když napouštěl vanu svým dcerám. Jen pár hodin před očekávaným duelem s Juanem Martínem Del Potrem se z turnaje Masters 1000 v Miami odhlásil kvůli žaludeční viróze.

Roger Federer se začátkem února podrobil artroskopickému zákroku poškozeného menisku v levém kolenu a už dnes – sedm týdnů od operace – měl absolvovat svůj první soutěžní zápas. Turnaj Masters 1000 v Miami měl odstartovat atraktivním 21. vzájemným duelem s Juanem Martínem Del Potrem, několik hodin před začátkem zápasu se ale z turnaje odhlásil.

Šampión z let 2005 a 2006 se omluvil kvůli žaludeční viróze. Poprvé po zranění by se tak čtyřiatřicetiletý Švýcar měl objevit až od 10. dubna na antuce v Monte Carlu.

Místo světové trojky Federera si s Del Potrem zahrál Horacio Zeballos, který dostal druhou šanci jako lucky loser. A svou druhou šnaci dokonale využil, když svého slavnějšího krajana porazil dvakrát 6-4. Slavný Del Potra ale výrazně limitovalo zranění, kvůli kterému několik měsíců vůbec tenis nehrál.

Lucie Hradecká a nejméně dvě další tenistky odřekly kvůli obavám o bezpečnost svou účast na turnaji WTA v Istanbulu, který začne 18. dubna. Stejně jako třicetiletá Češka se podle tureckého deníku Hürriyet rozhodly Italka Camila Giorgiová a Američanka Irina Falconiová.

Největší turecké město Istanbul se v posledních týdnech stalo terčem několika teroristických útoků. Naposledy minulou sobotu tam sebevražedný atentátník zabil čtyři lidi a dalších 36 zranil.

Právě v Istanbulu přitom Hradecká prožila v roce 2009 úspěšný turnaj. Ve dvouhře se tehdy probojovala do finále a ve čtyřhře získala titul s Renatou Voráčovou.

Situaci v Turecku jako nebezpečnou nedávno vyhodnotila například i Evropská unie stolního tenisu a odebrala Istanbulu olympijský kvalifikační turnaj, který měl začít 6. dubna. Naopak v polovině příštího měsíce se v Istanbulu uskuteční Final Four Euroligy i s basketbalistkami USK Praha.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *