Fed Cup: Švýcarsko – ČR, Francie – Nizozemí, Slovensko – Kanada a Polsko – Tchaj-wan

Karolína Plíšková povede ve Fed Cupu české tenistky do semifinálového boje ve Švýcarsku, a to už příští víkend 16. – 17. dubna v Lucernu. Při neúčasti Petry Kvitové a Lucie Šafářové bude výsledek v Lucernu záviset hlavně na výkonech světové osmnáctky Plíškové.

Stejně jako vyrostla Plíšková v hráčku světové špičky, tak se přirozeně stala i lídrem českého týmu, což ukázala loni ve finále proti Ruskám a letos v 1. kole v Rumunsku. Fakt, že je jedničkou týmu, si ale nepřipouští.

Tak jako loni v 1. kole v Kanadě je jedničkou týmu rodačka z Loun Karolína Plíšková, jelikož v nominaci chybí strůjkyně předchozích úspěchů Kvitová a Šafářová.

Respekt má Plíšková před bývalou světovou jedničkou Martinou Hingisovou. Považuje ji za velkou postavu světového tenisu. Plíškovou zdobí v zápasech pevné nervy, což ukázala především před vyprodanou O2 arenou ve finále proti Ruskám. Tlak zvládla také v únoru v Kluži, do Švýcarska tak pojede jako ostřílená harcovnice.

V druhém semifinále na sebe narazí Francie v domácím prostředí v Trézalé na Nizozemky, které překvapivě vyhrály v Rusku, konkrétně v Moskvě nad sbornou vedenou Světlanou Kuzněcovovou.

V play-out 2. divize Fed Cupu na sebe narazí Slovensko doma v Bratislavě na Kanadu, za kterou by měla nastoupit i Buchardová a Wozniaková a Polsko ve Wroclavi snad i s uzdravenou Agnieszkou Radwaňskou přivítá Tchaj-wan.

Pozvánky na fotbalové zápasy, zejména nižší fotbalové soutěže naleznete na www.prokupek.futbol


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *