Davis Cup: Světová jednička Djokovič selhal ve čtyřhře proti Kazachstánu, postup Francie, Itálie a USA

Tenisté Itálie a Francie si v nejkratší možné době zajistili už po čtyřhře postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Italové vedou 3:0 nad Švýcarskem, které hraje bez největších hvězd Rogera Federera a Stana Wawrinky.

Francouzi si také doma, respektive na ostrově Guadeloupe, poradili s rovněž oslabenou Kanadou, které chybí světová třináctka Milos Raonic a zkušený deblista Daniel Nestor. Ve čtvrtfinále může být Francie soupeřem českých reprezentantů, kteří vedou v Německu 2-1 na zápasy. Tomáš Berdych a Radek Štěpánek v Hannoveru porazili bez ztráty servisu 7-6 7-5 6-4 domácí duo Philipp Kohlschreiber a Philipp Petzschner a čeští tenisté tak v 1. kole Davis Cupu vedou nad Německem 2-1 na zápasy.

Překvapivě prohrávají Srbové s Kazachstánem, byť mají k dispozici nejlepšího tenistu posledních let Novaka Djokoviče. Ten ve čtyřhře po boku bývalé jedničky deblového žebříčku Nenada Zimonjiče podlehl na tvrdém povrchu v Bělehradu dvojici Andrej Golubjov a Alexandr Nědovjesov 0-3 na sety.

Britští obhájci titulu se v duelu s Japonskem ujali po čtyřhře vedení 2-1 na zápasy díky bratrům Andymu a Jamiemu Murrayovým. Blíže k vítězství jsou vedle Britů, českých tenistů v Německu a Kazachů Austrálii také Chorvaté v Belgii a Argentinci v Polsku, které při premiéře ve čtyřhře vykřesalo naději díky dvojici Kubot a Matkowski, snížilo na 1:2 doma v Gdaňsku.

Američan John Isner na trávě v Kooyongu zdolal v souboji jedniček 6-4 6-4 5-7 7-6 domácího Bernarda Tomice a Američané tak v Asutrálii vedou 3:1 a vybojovali postup do čtvrtfinále.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup