Davis Cup: Clément žaluje francouzský svaz

Bývalý nehrající kapitán francouzského daviscupového týmu Arnaud Clément, který byl loni v září po třech letech odvolán z funkce kvůli neshodám s hráči, se bude soudit se svým národním tenisovým svazem. Clément, který byl propuštěn rok před vypršením smlouvy, požaduje po svazu odškodné 1,5 milionu eur (tedy zhruba 40 milionů českých korun).

Osmatřicetiletý vítěz čtyř turnajů ATP ve dvouhře a dvanácti ve čtyřhře Clément se stal daviscupovým kapitánem v roce 2012 jen pár dnů poté, co ukončil hráčskou kariéru. Předloni dovedl tým po semifinálovém vítězství nad českými tenisty až do finále, v němž Francouzi podlehli Švýcarsku. Loni vypadla Francie ve čtvrtfinále s Brity a krátce nato Francouzská tenisová federace odvolala bývalého vynikajícího hráče a člena týmu francouzských tenisových mušketýrů Arnauta Clémenta, před ním byli odvoláni z této funkce jeho spoluhráči Henri Leconte, Guy Forget a Yannick Noah, který se ale k reprezentaci vrátil.

Nástupcem Clémenta v roli kapitána se stal opět Yannick Noah, který jako hráč dovedl Francii k daviscupovým triumfům v letech 1991 a 1996.

V 1. kole elitní skupiny Davis Cupu nastoupí Francouzi na ostrově v Guadelope v nejsilnější možné sestavě Tsonga, Monfils, Gasquet, Simon a proti Kanadě v silném složení – Milos Raonic, Vasek Pospíšil a deblista Nestor, který hraje čtyřhru na okruzích s českým tenistou Radkem Štěpánkem.

Bližší informace o premiérovém startu Polska v elitní skupině Davis Cupu: Polsko – Argentina v Gdaňsku na

www.polskysport.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *