Davis Cup: Austrálie – USA 1:2, Hewitt nominoval sám sebe, ale prohrál


První kolo Davisova poháru pokrašovalo a stále ještě pokračuje zápasy ve čtyřhře. V Austrálii se do vedení dostal tým Spojených států, když domácímu výběru nepomohlo ani nasazení hrajícího kapitána Lleytona Hewitta.

Tenisté Austrálie v prvním kole Davis Cupu čelí na domácí trávě v Kooyongu Američanům a poprvé je vede v roli kapitána Lleyton Hewitt. Při svém debutu na lavičce davicupového týmu se však musí obejít bez talentovaných mladíků Thanasiho Kokkinakise i Nicka Kyrgiose, a tak se v den losu rozhodl stát se čtvrtým členem týmu. A dokonce zasáhl do hry.

Pětatřicetiletý Hewitt šest týdnů po ukončení kariéry nastoupil jako hrající kapitán k zápasu ve čtyřhře. Společně s deblovým specialistou Johnem Peersem se postavili favorizovanému páru bratrům Bryanovým a svedli s nimi vyrovnanou pětisetovou bitvu. Nakonec však podlehli 3:6, 3:6, 6:4, 6:4, 3:6 a Američané po dvou dnech vedou 2:1 na zápasy.

V neděli se nejprve utkají týmové jedničky Bernard Tomic a John Isner a pokud by dokázal domácí tenista vyrovnat, rozhodl by o čtvrtfinalistovi až pátý duel. Do něj je nahlášený Sam Groth, místo něj by se ale teoreticky mohl na kurt postavit dvojnásobný vítěz Davisova poháru Hewitt.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com