Davis Cup a Fed Cup: Reformy neprošly!

Vedení Mezinárodní tenisové federace ITF nedávno zveřejnilo chystaný balíček reforem pro Davis Cup a Fed Cup, o jehož schválení členské země na mimořádném zasedání ve Vietnamu hlasovaly. Výsledky hlasování jsou ale pro ITF velkým zklamáním. Davis Cup i Fed Cup totiž budou příští rok pokračovat v nezměněném formátu. Jedinou zásadní změnou je, že vítězové budou mít právo hostit úvodní zápasy následujícího ročníku. Žádné další výrazné změny se tak konat nebudou!


Delegáti kongresu Mezinárodní tenisové federace v Ho Či Minově městě neodsouhlasili téměř nic z chystaného balíčku reforem, se kterým na konci července přišlo vedení ITF. „Respektujeme rozhodnutí kongresu. Nicméně jsme zklamaní, že nebyly chystané reformy pro Davis Cup a Fed Cup plně odsouhlaseny,“ řekl prezident ITF David Haggerty. Plán zkrátit jednotlivé duely na dva vítězné sety se neujal. V Davis Cupu se tedy i nadále bude hrát na tři vítězné sety. Plánovaná změna měla podporu 63,54 procenta hlasujících. Ke schválení jsou však potřeba dvě třetiny zemí, které jsou členy Mezinárodní tenisové federace ITF. „Obě soutěže změny podle vedení ITF nutně potřebují. Budeme pracovat s asociacemi a všemi zainteresovanými stranami i nadále, abychom jak Davis Cup, tak Fed Cup vylepšili,“ dodal šéf ITF Haggerty.

Kromě pořádání prvního kola na domácí půdě kongres schválil, že hráče a hráčky čeká v rámci týmových soutěží méně povinností. K týmu se budou muset připojit až na losování a poté absolvovat společnou večeři, tiskové konference a jednotlivé zápasy, ať už na kurtu či v týmové lóži, dříve jejich přítomnost vyžadována nebude. Další schválenou změnou je, že požadavky na hrací kurt nebudou již tak vysoké, hlavním důvodem je ušetření nákladů pro národní asociace. Velkou novinkou mělo být společné finále Davis Cupu i Fed Cupu na jednom místě, a to bez ohledu na to, které země se do finále probojují.

První tři ročníky chystaného takzvaného Světového tenisového poháru měla v letech 2018 až 2020 podle návrhu ITF uspořádat švýcarská Ženeva. Akci se ale nakonec vedení ITF rozhodlo ještě před hlasováním ve Vietnamu kvůli velkému počtu negativních reakcí ještě řešit a minimálně o rok odložit.

Od příštího roku alespoň vedení ITF nebude potřebovat k chystaným změnám souhlas valné hromady. Žádné hlasování se tak konat nebude. Plánované změny schválené vedením ITF tedy automaticky vejdou v platnost, ale reformátoři budou muset rok počkat.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 60 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com