Další trapas Kvitové, vyřadila ji osmnáctiletá Lotyška

Naše nejlepší tenistka Petra Kvitová sice nevypadla sice rychle, jako před týdnem v Dubaji, ale ani v Dauhá se Kvitová nedokázala prosadit. Česká jednička ztratila v osmifinále dobře rozehraný zápas s Lotyškou Ostapenkovou, které podlehla 7:5, 2:6 a 1:6.

Petra Kvitová sice aktuálně stále figuruje v první desítce žebříčku WTA, ale zažívá nejhorší vstup do sezóny ve své kariéře. Na žádném z turnajů ještě neporazila dvě soupeřky v řadě a ve fedcupovém souboji s Rumunskem prohrála obě dvouhry, ve kterých nastoupila. Z výsledkové bídy se česká jednička nedostala ani v Dauhá. Včera si ještě připsala výhru nad krajankou Barborou Strýcovou po velkém boji, hned v dalším kole ale skončila na raketě 88. hráčky světa Jeleny Ostapenkové z Lotyšska a zaznamenala šestou letošní porážku z osmi zápasů.

Kvitová v utkání plném chyb z obou stran sice vyhrála první set 7:5 a ve druhém vedla 2:1, její osmnáctiletá soupeřka však zpřesnila údery a hra světové osmičky se začala rozpadat. Z následujících dvanácti gamů dvojnásobná wimbledonská šampiónka vyhrála jediný, navíc při soupeřčině servisu, a symbolicky při vlastním podání zápas prohrála za necelé dvě hodiny. Celkově přišla Kvitová o podání osmkrát, během černé série v druhém a třetím setu dokonce šestkrát v řadě.