České osmifinále Wimbledonu: Berdych – Veselý

Český tenista Jiří Veselý porazil ve 3. kole Wimbledonu Portugalce Joaa Sousu ve třech setech a poprvé v kariéře postoupil do grandslamového osmifinále. Veselý vyzve ve 4. kole, tedy v osmifinále, krajana a turnajovou desítku Tomáš Berdycha.

Tomáš Berdych se v neděli dostal na hlavní dvorec v All England Clubu po třech letech a ukázal se ve skvělém světle. V utkání s německým daviscupovým reprezentantem Alexanderem Zverevem, které trvalo dvě hodiny a čtyřicet minut, nastřílel 44 vítězných úderů a třináct es. Vyhrál ve čtyřech setech!

Kdo je favoritem osmifinále? Berdych je zkušenější a výše postavený. Ale pozor! Dvaadvacetiletý Jiří Veselý v Londýně nečekaně vyřadil ve 2. kole osmého nasazeného Dominica Thiema z Rakouska a proti Joau Souzovi svoji pohodu potvrdil.

Z Wimbledonu naopak vypadly dvě Češky, nadějná Siniaková nestačila na skvělou Polku Agnieszku Radwaňskou a Barbora Strýcová končí ve Wimbledonu stejně jako Petra Kvitová na raketě Jekatěriny Makarovové. Česká tenistka s Ruskou prohrála duel třetího kola 4:6 a 3:6.