Bývalá světová jednička se vrátí na turnaji ve Standfordu


Jeden z nejočekávanějších návratů letošního tenisového roku zná své datum. Bývalá světová jednička a dvojnásobná grandslamová šampiónka Viktoria Azarenková oznámila na tiskové konferenci, kdy se vrátí na tenisové kurty.

Bude to 31. července na klání WTA Premier v kalifornském Stanfordu, kde sedmadvacetiletá Běloruska před sedmi lety získala titul. Už téměř rok neodehrála soutěžní zápas bývalá světová jednička a dvojnásobná vítězka Australian Open Viktoria Azarenková. Sedmadvacetiletá Běloruska se divákům naposledy představila na loňském French Open, kde po skreči vypadla hned v prvním kole.

Vzápětí oznámila, že kvůli těhotenství přerušuje kariéru. Na konci prosince porodila v Miami syna a několik měsíců poté se začala připravovat na návrat na kurty. Ten se uskuteční na konci července na jejím oblíbeném turnaji ve Stanfordu. Na turnaj s oficiálním názvem Bank of the West Classic, která již tradičně otevírá US Open Series (sérii amerických turnajů před US Open), má jen ty nejlepší vzpomínky. Před sedmi lety v kalifornském univerzitním městě totiž vybojovala svou čtvrtou kariérní trofej.

Celkem jich má na kontě dvacet. „Jsem nadšená, že se na kurty vrátím právě ve Stanfordu,“ oznámila natěšená Azarenková a dodala: „Stát se matkou byla ta nejlepší věc, co mě kdy potkala. Teď se těším na start nové fáze kariéry!“

Letošní ročník Bank of the West Classic ve Stanfordu začíná 31. července a finále je na programu v neděli 6. srpna a Azarenková věří, že finále bude bezpochyby hrát.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup