Australian Open: Berdych si poradil s domácím zlobivým dítětem


Český daviscupový reprezentant Tomáš Berdych na Australian Open zvládl i první těžký test. Český tenista si v prvním vzájemném souboji poradil 3:1 na sety s domácí nadějí a „zlobivým dítětem“ australského tenisu Nickem Kyrgiosem a postoupil do osmifinále. V něm se utká s překvapením prvního grandslamového klání, Španělem Bautistou.

Tomáš Berdych v úvodních kolech bez problémů potvrdil roli favorita proti Bhambrímu a Bašičovi a obstát dokázal i s prvním těžkým soupeřem. V prvním ostrém vzájemném duelu si poradil s Australanem Nickem Kyrgiosem, kterého podporovala téměř zaplněná Rod Laver Arena. Třicetiletý rodák z Valašského Meziříčí přehrál sebevědomého mladíka Kyrgiose, který už má na kontě skalpy Rafaela Nadala, Rogera Federera či Andyho Murrayho, především soustředěným výkonem. Naopak dvacetiletého Australana brzdily až příliš bouřlivé emoce a diskuse s umpirovým rozhodčím. Toho Berdych využil a ujal se vedení 2:0 na sety. Kyrgios si několikrát stěžoval u rozhodčího na hrající hudbu z hlediště, ale své emoce pak zklidnil a frustraci proměnil ve zlepšený výkon. Ve třetí sadě výstřední Australan získal pět gamů v řadě a český hráč už jen na poslední chvíli odvrátil kanára. Nejvyrovnanější byl až čtvrtý set. Berdych v něm nečelil jedinému brejkbolu, ale nedařilo se mu využívat své šance. Až za stavu 5:4 mu Kyrgios pomohl k ukončení zápasu svou druhou dvojchybou.

Kyrgiose připravil o šanci zopakovat loňskou účast mezi nejlepší osmičkou. Po jeho vyřazení zůstali v mužské dvouhře už jen dva Australané Bernard Tomic a John Millman, kteří se o postup do osmifinále utkají spolu.
Šestý nasazený Berdych opět zakončil zápas s vyšším počtem vítězných úderů (44) než nevynucených chyb (35). Po třech zápasech tak má na kontě 122 winnerů a jen 73 nevynucených chyb.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup