Arbitráž: Kráska Šarapovová má ještě šanci


První týden v říjnu oznámí Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) své rozhodnutí v kauze ruské krásky, pocházející ze Sibiře a žijící nyní střídavě v Moskvě a na Floridě – Marie Šarapovové. Bývalá světová jednička a bývalá nejbohatší sportovkyně světa se odvolala proti dvouletému trestu za doping, který jí běží od konce letošního ledna. Vítězka pěti grandslamů měla na Australian Open pozitivní test na meldonium.

Marie Šarapovová se proti trestu od Mezinárodní tenisové federace v červnu odvolala a CAS měl původně vynést verdikt v červenci. Obě strany si ale vyžádaly více času na přípravu pro své týmy právníků.

Devětadvacetiletá ruská tenistka tvrdí, že antidopingová pravidla neporušila vědomě. Trest označila za nespravedlivý a tvrdý. Žádá o zrušení nebo alespoń o zmírnění postihu.

Šarapovová se stala první sportovní osobností, která měla pozitivní test na meldonium, které se dostalo na seznam zakázaných látek od začátku tohoto roku. Později se objevily desítky dalších nálezů, hlavně u sportovců z postsovětských zemí a hlavně u ruských atletů, kteří byly diskvalifikováni kolektivně z letošních olympijských her.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *