Kanada mistrem světa v inline hokeji

Mistry sveta IIHF se v Tampere potřetí v historii stali hokejisté Kanady, kteří zdolali domácí Finsko 4:2. Bronzové medaile patří Švédům po vítězství 5:4 nad Slovenskem, česká reprezentace skončila po po výhře nad Německem na šestém místě. Po roce sestupující Slovince nahradí v elitní skupině šampionátu Chorvatsko.

Cesta do finále měla pro oba týmy odlišný průběh. Finové do finále prošli bez zaváhíní (v základní skupině rozstříleli i Česko). Oproti tomu Kanada předváděla neuveřitelné nerváky. Ve čtvrtfinále se Slovinskem dokonce neuvěřitelně prohrávala už o čtyři góly, a musela předvést famózní obrat na 6:5.

Finálový souboj, který byl reprízou loňské bitvy o zlato v Pardubicích, sledovalo v Tampere 6678 diváků. Ti viděli první gól domácího týmu už po 77 sekundách, jenže pak převzala otěže Kanada a už je nepustila. Na vítězství 4:2 měli hlavní zásluhu brankář Brett Leggat a autor dvou gólů David Hammond.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen slovenský Vladimír Neumann, na němž si ve čtvrtfinále vylámali zuby čeští hokejisté. Trofej pro nejlepšího obránce získal Kanaďan Adam Ross, nejlepším útočníkem se stal díky 19 bodům (11+8) Fin Jimi Palanto, nejproduktivnější hráč mistrovství.

Turnaj divize I překvapivě vyhrála reprezentace Chorvatska, finále s Austrálií ale přineslo obrovské drama – vítězný gól vstřelil osm sekund po začátku prodloužení Igor Jačmenjak. Chorvaté tak v elitní skupině nahradí sousední Slovinsko. Další mistrovství světa organizace IIHF je však na programu až v roce 2017, kdy uspořádá vrcholný podnik světového inline hokeje Bratislava. Příští rok jsou na programu pouze kvalifikace do turnaje první divize.

Sestřih utkání:


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup