Startuje nejvyšší florbalová soutěž, nově jako Tipsport Superliga

Po týdnech letní dřiny a přípravných zápasů se dnes konečně hlásí o slovo nejvyšší florbalové soutěže. Nejvíce pozornosti bude jako každý rok patřit elitní mužské soutěži, která do nového ročníku vstoupí s novým logem a partnerem. Po několikaleté pauze se florbal opět spojil se sázkovou kanceláří, tentokráte se však jedná o Tipsport. Této změně odpovídá i název nejvyšší mužské soutěže, která od letoška nese název Tipsport Superliga.


Letošní ročník slibuje opět zajímavou podívanou. Tuhý boj se dá očekávat jak o příčky nejvyšší, tak i o zachování extraligové příslušnosti. Největším favoritem na titul je hvězdami nabitá Mladá Boleslav, která se zdá být ještě silnější než v minulém roce. Přes léto přišli do kádru vicemistra hodně zajímavé tváře. Největší posilou by měl být reprezentační střelec Jan Natov, který v minulé sezóně získal mistrovský titul s Tatranem. Florbalový Rumcajs by měl vytvořit údernou dvojici s Jiřím Curneym. Jako další posily je třeba jmenovat Petra Kryžanka, brankáře Jakuba Korába či Jakuba Renčína, který do Boleslavi přišel z SKV s trenérem Pazderou. Největším soupeřem Boleslavi by měl být loňský mistr Tatran Střešovice. Poté, co po loňském superfinále ukončil kariéru Martin Richter, hledaly Střešovice za tohoto zkušeného matadora adekvátní náhradu. V červeném střešovickém dresu bychom měli nově vídat Ondřeje Vítovce nebo Jana Svobodu a také několik juniorů, na které Tatran hodně spoléhá. Dalším týmem, který nechce hrát druhé housle, jsou Vítkovice, které však moc změn v kádru neudělaly a spíše se snaží o jeho stabilizaci a zatraktivnění své hry. Po loňském nezdaru se chce bojů o superfinále znovu účastnit Chodov, který bude opět spoléhat na kanonýra Patrika Dóžu. Tým z Jižního Města se sice bude muset vyrovnat s odchodem Ondřeje Mikeše, který si vyzkouší angažmá ve Švédsku, ale vedení Chodova dělalo vše pro to, aby místo něho přivedlo adekvátní náhradu. Ze Švýcarska se do Čech vrací Miloš Tyl, z Brna se do Prahy stěhuje Martin Koutný, z Náchoda Ondřej Bachtík a z Ostravy pak nadějný mladík Dan Kašovský. Do semifinále by letos rád konečně nahlédl další pražský tým, a sice Bohemians. Tým nabitý nejen juniorskými reprezentanty přivedl na poslední chvíli dvě zkušené posily. Z Vítkovic přišel Petr Jankulár a z České Lípy ruský brankář Ivan Ponomarev, který by měl vytvořit kvalitní dvojici s Janem Cimbálkem. V bojích o semifinále je pak třeba počítat i s brněnskými Bulldogs, kteří se mezi nejlepší čtyřku prodrali už vloni.

Zajímavé budou i boje ve spodních patrech tabulky. Hodně zvědaví jsou florbaloví fanoušci na nováčka z Litvínova, který se bude snažit o to, aby jeho superligová příslušnost nebyla pouze roční epizodou. Tým okolo Daniela Huliče posiloval především na brankářském postu. Z Tatranu si vypůjčil mladého reprezentanta Jana Zavadila a z pražského Startu98 přivedl zkušeného Karla Kotouna, na kterého bude Bivoj hodně spoléhat. Největším konkurentem Litvínova v bojích o záchranu budou zřejmě Královské Vinohrady, které sice mají ostrostřelce Bínu či bratry Stuchlíky, nicméně je přes léto vedle trenéra Pazdery opustil i kapitán Jan Svoboda nebo Jakub Renčín. Dalším, kdo by se mohl namočit do bojů o udržení, by mohl být tým Otrokovic, kterým se loňská sezóna vůbec nepovedla a tým se zachraňoval až v sedmém zápase úvodní série play-down s Libercem.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Startuje nejvyšší florbalová soutěž, nově jako Tipsport Superliga

Komentáře nejsou povoleny.